Jste motocyklista? Jak dlouho máte svou motorku? Vše, co potřebujete, je několik základních nástrojů, které udržují motocykl ve špičkovém stavu. Dobře udržovaná motorka bude na vrcholu svého výkonu a bude mít také skvělou životnost.

Zde je několik věcí, které by měl každý motocykl mít na paměti, aby zajistili, že jejich motocykly budou dobře udržovány. Motorka potřebuje údžbu a my Vám přinášíme pár tipů.

Tip pro motocyklisty: Napětí řetězu

Nesprávné napětí řetězu vede k předčasnému opotřebení ozubeného kola a převodovky. Navíc může být příčinou nepřesného řazení. Kromě toho omezuje pohyb zadního zavěšení a omezuje životnost řetězu. To může způsobit přetržení během jízdy, což způsobí velké nepříjemnosti.

Podívejte se do uživatelské příručky Vašeho motocyklu, abyste zjistili, jak nastavit řetěz motorky na správné napětí. Nastavte napětí a poté na motocykl umístěte nějakou zátěž nebo někoho nechte na motocykl nasednout, což napodobí tenzi během jízdy a odpovídajícím způsobem napne řetěz.

Uživatelské příručka by také měla obsahovat správné nastavení kroutícího momentu pro každý šroub v souvislosti s napětím řetězu. Moment je množství síly potřebné k utažení určitého šroubu. Musíte být vybaveni příslušným zařízením obsahujícím momentový klíč, abyste toto byli schopni úspěšně provést.

Po dokončení nastavení napnutí nezapomeňte řetěz namazat, což celkově zajistí hladký chod.

Chladící kapalina

Jako motocyklista byste měli vědět, jak zkontrolovat hladinu chladicí kapaliny u Vaší motorky. To je něco, co často zanedbáváme, ale trvá to jen pár minut. Možná budete muset také sáhnout po uživatelské příručce, abyste zjistili, kde je expanzní nádrž chladicí kapaliny. Horní a dolní úrovně jsou označeny na vnější straně.

V případě potřeby doplňte chladicí kapalinu. Pokud plánujete nalévat chladicí kapalinu přes víčko plnicího otvoru chladiče, přesvědčte se, že před vyjmutím víka je motor chladný.

Také úplná výměna chladicí kapaliny není obtížná. Jako motocyklisté jste to již museli jistě dělat v minulosti.

Vyhledejte vypouštěcí zátku, která se obvykle nachází v blízkosti vodního čerpadla. Pokud nevíte, jak to udělat, přečtěte si postup pro Váš motocykl v uživatelské příručce.

Po vypuštění chladicí kapaliny znovu vložte vypouštěcí zátku a poté doplňte nádobu na chladicí kapalinu směsí 1:1 chladicí kapaliny a deionizované vody.

Umístěte zpět víčka a absolvujte krátkou jízdu. Pokud hladina chladicí kapaliny poklesne, doplňte ji.

Mazání

Mazání všech pohyblivých částí je nezbytné pro hladký chod motocyklu. Motocyklista by měl občas provádět mazání řetězu, zavěšení a všech ostatních pohyblivých částí. Starou mastnotu očistěte přípravkem WD-40 a poté opět naneste olej nebo mazivo. Motorka potřebuje promazat, nezapomínejte na to.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.