Vidíte nevzhledné hnědé skvrny, které se objevují z ničeho nic na okrajích Vašeho auta? I když možná víte, že Vaše auto musí být udržováno častěji, pokládáte si otázku, jak zastavit korozi na Vašem autě než ho zcela pohltí.

Nebojte se – rez je prostě kombinace vody, kyslíku a soli a je zcela odstranitelná. I když je tento proces něčím, co každý majitel automobilu nenávidí, bude muset zatnout zuby a zařídit, aby vozidlo vypadalo tak skvěle jako vždy. Představíme Vám některé postupy údržby a magický produkt známý jako WD-40.

Jak zastavit korozi – mytí a voskování auta každé 2 týdny

Jedna věc je o rzi známá, a to, že miluje vlhké počasí, a pokud tam kde žijete hodně prší, nebo žijete blízko pobřeží, měli byste tento článek číst o to pozorněji.

Nepoužívejte obyčejný přípravek na mytí aut nebo běžné mýdlo. Problém s oběma těmito přípravky je v tom, že nemohou zabránit tvorbě rzi. Naopak, vytváří prostor pro její růst v drahém laku.

Místo toho budete muset odstranit předchozí navoskování, a poté vůz umýt a znovu navoskovat. Jakmile je voda z automobulu pryč, používejte autoplachtu, aby se na povrch vozu nedostal prach.

Ošetření oblastí náchylných ke korozi přípravkem WD-40

Nyní, po této malé koupeli je čas zastavit opětovnou tvorbu koroze. To je snadný úkol, stačí pouze nanést na Váš vůz vrstvu WD-40 v oblastech nejvíce náchyných na korozi. Vosk by sice stačil, ale WD-40 zajistí, že Vaše auto bude zcela odolné vůči korozi, i když Vám na vůz bude pršet.

WD-40 funguje tak, že zabraňuje pronikání vlhkosti do trhlin a dutin Vašeho automobilu a udržuje je neustále v suchu. To znamená, že na Vašem voze nezoxiduje ani kousek kovu, takže neutratíte žádné peníze za údržbu nebo náhradní díly.

Můžete pokračovat dále a použít tenkou trysku spreje WD-40, abyste zvýšili ochranu proti korozi u těch nejmenších součástí automobilu, jako jsou šrouby a matice na disku kola. Na tyto předměty stačí nanést silnou vrstvu přípravku a přebytečný přípravek setřít.

Při přímém kontaktu s výrobkem si důkladně umyjte ruce. Kdo věděl, že odpověď na otázku „jak zastavit korozi“ by mohla být tak jednoduchá!

Vlhkost není jediným pachatelem, pokud jde o rez. Stejné podmínky nastanou i když venku sněží. Ve vzduchu je v takovém počasí dostatek soli, a proto koroze pomalu rozežírá Vaše vozidlo, i když doma odpočíváte v teple u krbu.

Tyto jednoduché 3 kroky udělají veškerou práci za Vás. Umytí, navoskování a WD-40! Tento proces opakujte pravidelně na svém autě a nemusíte ztrácet čas googlováním ohledně hněných skvrn na Vašem vozidle.

Více zajímavých článků najdete na našem blogu.