Většina lidí bude souhlasit s tím, že vidět milované kovové terasové židle korodovat je pro pláč. Když hovoříme o kovových židlích na terase nebo v zahradě, jejich koroze spolehlivě ničí i vzhled Vaší krásné terasy/zahrady. Víte, že existuje několik způsobů, jak zabránit výskytu rzi? Zde je přehled některých z nich:

Udržujte nábytek suchý

Nadměrná vlhkost je možná nejčastějším důvodem vzniku rzi. Jak všichni víme, vlhkost usnadňuje proces rezavění. Zatímco kovové židle na terase jsou sice pravděpodobně více odolné vůči účinkům vody, ale opatrnosti není nikdy dost. To znamená, že abyste předešli tvorbě rzi na kovových židlích, měli byste je udržovat v suchu. Pokud necháte na kovové židle na terase působit vodu po delší dobu, umožní rzi se na nich usadit. To je důvod, proč je nesmírně důležité, abyste odstranili vodu, která by mohla být přítomna, suchým hadříkem, co nejdříve, jakmile si toho všimnete. Pamatujte, že Vaše židle terasové kovové židle mohou být vyrobeny z takového kovu, který je odolný proti korozi. Ale vždy je lepší zbytečně nespoléhat na tvrzení výrobce!

Uchovávejte terasové židle zakryté

Snadnější způsob, jak udržet kovové terasové židle v suchu a bez rezu, je uchovávat je zakryté. Uchovávání kovových terasových židlí zakrytých udělá zázraky. Nicméně, zakrývání kovových terasových židlí “nějakou” plachtou jim vezme veškerou atraktivitu. V tuto chvíli přichází na scénu čalounění, které zajistí, že Vaše židle budou atraktivní, ale chráněné před škodlivými účinky.

Takže by bylo dobré přidat nějaké polštáře, područky a opěradla. Kovové židle na terase tak budou nejen pohodlnější a přitažlivější, ale zároveň snížíte vystavení teplu a vlhkosti. To vše výrazně sníží pravděpodobnost vzniku koroze.

Využijte úložný prostor

Je pochopitelné, že máte pocit, že Vaše kovové terasové židle jsou “vyrobené” pro venkovní prostředí a že není nutné, abyste je ukládali do skladu … a to nikdy. Ale skutečností je, že je potřeba, aby Vaše kovové terasové židle byly jednou za čas ukládány do skladu. To je proto, že lidé mají tendenci zanedbávat údržbu svých kovových terasových židlí, když nejsou často používány. Je proto důležité, abyste je uložili do skladu, pokud je zrovna nevyužíváte. Například od kovové terasové židle se neočekává, že bude příliš používána přes zimu, takže je divné ji ponechávat přes zimu venku. Proto je vhodné, abyste měli kůlnu nebo jiný uzavřený prostor, kde byste je mohli ukládat, zamezíte tím tvorbě rzi. Můžete dokonce zvážit pořízení velkého krytu venkovního nábytku a využít jeho vodě odolné vlastnosti.

Použijte pastový vosk

Můžete také použít pastový vosk pro ochranu kovových terasových židlí před pohromou vzniku rzi, a to díky výjimečným voděodolným vlastnostem pastového vosku. To, co musíte nejprve udělat, je odstranit suchým hadříkem veškerý prach z kovových terasových židlí. Dále byste měli vyčistit kovové terasové židle vlhkým hadříkem a ponechat je vyschnout. Po jejich vyschnutí použijte široký štětec pro nanášení pastového vosku po celém povrchu kovových židlí. Nezapomeňte však, že nanášení vosku budete muset poskytnout velkou péči. Dbejte, abyste nanesli pastový vosk do všech koutů a rohů kovových židlí, včetně štěrbin a trhlin. Jakmile aplikujete pastový vosk na celý povrch terasové židle, ponechte ji před použitím zcela vyschnout.

Pravidelné používání maziva

Pravidelné mazání kovových terasových židlí dělá zázraky při ochraně před rzí. To znamená, že mazivo a olej by měly být součástí Vaší soupravy pro pravidelnou údržbu. Ochrana proti korozi je jen jednou z nespočetných výhod maziv!

Kouzlo přípravku WD-40

Všechny výše uvedené tipy jsou skvělé, nicméně existuje ještě další způsob, jak zabránit vzniku rzi na kovových židlích na zahradě nebo terase … přípravek WD-40. Pokud jde o ochranu kovových terasových židlí před vznikem koroze, WD-40 může pomoci. Existuje řada přípravků WD-40, ze kterých můžete těžit. Od kovových terasových židlí až po kolečková lůžka si tak můžete být jisti, že WD-40 má vždy něco ve svém repertoáru, aby uspokojil Vaše potřeby ochrany proti korozi!

Vše, co musíte udělat, je nanést přípravek WD-40 na povrch kovových terasových židlí – nebo jakýkoli jiný kov, který potřebuje ochránit proti korozi – a ponechat vyschnout. A to je vše! S přípravkem WD-40 je ochrana kovových terasových/zahradních židlí před korozí skutečně jednoduchým úkolem!