Používáte k pěstování ovoce a zeleniny podpěry? Chcete je ochránit před rezavěním? Pokud je odpověď ano, čtěte dále. Podpěry rostlin jsou nezbytné pro dobrý růst rostlin na zahradě, ale lidé mají často tendenci přehlížet jejich údržbu. To způsobuje, že podpěry rostlin jsou napadány korozí. Zde je návod, jak tomu zabránit:

Nerezová ocel

Pokud jsou podpěry rostliny na Vaší zahradě vyrobeny z nerezové oceli, nebudete se muset starat o jejich rezavění.

Ani podpěry z nerezové oceli Vás nezbaví zcela všech údržbářských povinností. Bez ohledu na to, z jakého materiálu jsou podpěry rostlin na Vaší zahradě, je jejich údržba velmi důležitá. Použití nerezové oceli pro podpěry rostlin je efektivní, ale dražší řešení.

Pro mnoho majitelů domů není akceptovatelné používat pro podpěry rostlin na zahradě nerezovou ocel.
Existuje mnoho alternativ prevence před rezavěním podpěr rostlin.

Ochranný nátěr

Největší příčinou koroze je vystavení kovu nepříznivým podmínkám a prostředím. Například pokud je kovový povrch přímo vystaven vlhkému prostředí. Zamezení přímého styku kovů a okolního prostředí je klíčem k ochraně proti korozi.

Zde přichází ke slovu ochranný nátěr. Doporučuje se, aby byly kovy ošetřeny ochranným nátěrem. To zajistí, že nebudou v přímém styku s okolním prostředím.

Podpěry rostliny by měly vypadat esteticky. Faktem je, že vzhled je důležitým faktorem. Vrstva barvy ochrání podpěry rostlin na Vaší zahradě před korozí a rezavěním.

WD-40

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: spolehněte se na starý dobrý přípravek WD-40. Ano, vše co potřebujete pro ochranu podpěr rostlin proti korozi, je WD-40. Níže si přečtěte, jak provést ošetření podpěr rostlin tímto přípravkem:

Navlhčete hadřík přípravkem WD-40 a vydrhněte jím podpěry rostlin. Zbavíte se tak veškerých nečistot. WD-40 nejenže chrání před korozí, ale je také odmašťovacím prostředkem. Po vyčištění všech podpěr rostlin je potřeba na podpěry nanést znovu vrstvu WD-40. Tato vrstva WD-40 bude plnit ochrannou funkci před korozí a vznikem rzi.

Jednou z největších výhod přípravku WD-40 je skutečnost, že WD-40 není specializovaným produktem, což znamená, že jej nemusíte používat “pouze” pro ochranu podpěr rostlin na zahradě proti korozi. Existují tisíce dalších úkolů, ve kterých je přípravek WD-40 užitečný. Dnes jej můžete použít k ochraně podpěr rostlin proti korozi, a zítra Vám WD-40 může pomoci například při uvolnění zarezlých šroubů. WD-40 má téměř neomezené možnosti.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.