Pokud máte zkorodované koncovky zahradní hadice, pravděpodobně hledáte způsob, jak to vyřešit. Zde jsou nejúčinnější způsoby, jak udržet konce hadice bez koroze:

Nerezová ocel

Toto je možná nejjednodušší možná technika, pokud jde o udržení Vaší zahradní hadice bez koroze. Nikdo nemá rád pohled na rezavé koncovky hadice. Pokud jsou koncovky Vaší zahradní hadice vyrobeny z kovu nebo slitiny, která nekoroduje, můžete být zcela bez obav.

Nicméně je potřeba vědět, že to není levná záležitost. Bez ohledu na to, jak důležitá může být zahradní hadice pro údržbu Vaší zahrady, faktem zůstává, že je zbytečné na ni vynakládat příliš mnoho peněz. Pokud jde o nerezovou ocel, faktem je, že je drahá. Takže otázka, kterou byste si měli položit, je, zda je nebo není ekonomicky únosné, abyste měli zahradní hadici, která má konce vyrobené z nerezové oceli. Většina lidí odpoví záporně.

Lodní barva

Vaše zahradní hadice budou samozřejmě vystaveny v podstatě neustále vlhkosti. To je důvod, proč by mohl být dobrý nápad natřít konce hadice lodní barvou. Pro ty, kteří to nevědí, lodní barva je speciální barva, která se používá k ochraně proti zvýšené možnosti koroze a obvykle se používá na povrchu člunů, protože je nejvíce vystaven vodě. Lze je však použít i pro natření kovových koncovek Vaší zahradní hadice.

Na trhu je k dispozici několik variant lodních barev. Obvykle je doporučeno používat na lodích vysoce kvalitní námořní epoxidovou barvu, protože zde nejen odolávají korozi díky vlhkosti, ale také zabraňují růstu mořského života na povrchu. Pro zabránění korozi na koncovkách zahradní hadice však můžete použít i lodní barvu nižší kvality. Bez ohledu na druh lodní barvy, kterou nakonec vyberete, mějte na paměti, že to bude drahá záležitost.

Udržujte konce hadice čisté

Pokud jde o zabránění zkorodování koncovek zahradní hadice, skutečností je, že pravidelné čištění může vést k jejich dlouhé životnosti a nebudete se muset s tímto problémem vyrovnávat. Doporučujeme, abyste vyčistili koncovky hadice po každém použití. Čištění nejen odstraní přebytečnou vodu z koncovek, ale také odstraní veškerou špínu, která by mohla být na jejich povrchu.

Pokud na koncovkách zahradní hadice zůstane vlhkost, bude je narušovat, dokud se neobjeví koroze. Dokonce, i když máte ochranné nátěry na koncovkách zahradní hadice, prodloužená expozice vlhkosti způsobí opotřebení ochranného povlaku a eventuální zasažení kovového povrchu. Abyste tomu zabránili, je nezbytné, abyste koncovky zahradní hadice po každém použití vyčistili.

WD-40 pro korodující koncovky hadic

WD-40 dokáže dělat zázraky v oblasti prevence proti korozi koncovek hadic. Jediné, co musíte udělat, je občas použít starý dobrý přípravek WD-40 na koncovky zahradní hadice a můžete úplně zapomenout na obavy z koroze.

Zatímco WD-40 stačí k tomu, aby se Vaše starosti ohledně koroze rozplynuly, faktem je, že někteří lidé si to uvědomí příliš pozdě. Někteří lidé si uvědomí potřebu chránit koncovky své zahradní hadice až poté, co se koroze objeví. V takovém případě již opatření jako lodní barva nebudou účinné. Použít přípravek WD-40 je však stále ještě možné.

Je to proto, že přípravek WD-40 je známý nejen tím, že zabraňuje vzniku rzi, ale také rez odstraňuje. To znamená, že dokonce i v případě, že koncovky Vaší zahradní hadice jsou již rezavé, můžete použít WD-40 pro odstranění rzi.

WD-40 zabraňuje korozi koncovek Vaší zahradní hadice, ale lze jej použít i v řadě jiných situací, například pro lubrikaci jízdního kola. Faktem je, že WD-40 lze použit pro řešení mnoha problémů. Je tedy velice praktické mít plechovku WD-40 vždy po ruce!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.