Víte, jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu? Pokud pojezdy nečistíte, může být obtížné dveře otevírat a zavírat. Čištění pojezdů posuvných dveří na terasu minimálně jednou týdně může snížit hromadění špíny a mastnoty. Jak vyčistit pojezdy posuvných dveří na terasu se dozvíte v tomto článku.

Šest snadných kroků jak vyčistit pojezdy posuvných dveří na terasu

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 1

Za prvé, otevřete posuvné dveře na terasu a odstraňte všechny větší zbytky nebo nečistoty vysavačem. Nemusíte to dělat dokonale – jen se ujistěte, že jsou pojezdy viditelně čisté.

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 2

Nyní smíchejte asi 240 ml vody s neabrazivním čisticím prostředkem. Přilejte pár kapek přípravku na nádobí nebo podobného přípravku do teplé vody a dobře promíchejte.

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 3

Nyní vezměte drátěný kartáč a ponořte jej do roztoku, který jste připravili v předchozím kroku. Namočeným kartáčem vydrbejte pojezdy dveří a zaměřte se na nejvíce problematická místa.

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 4

Jakmile jste pojezdy dostatečně vydrhli, můžete použít suché papírové ručníky nebo hadry na vysušení. Pokud stále nalézáte nějaké stopy nečistot, odstraňte je.

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 5

Až budou pojezdy posuvných dveří suché, přesuňte se na další dveře. Opakujte stejné kroky viz výše i zde. Jakmile budete hotovi, pojezdy budou mnohem čistší než předtím.

Jak čistit pojezdy posuvných dveří na terasu: Krok 6

Tento proces byste měli opakovat alespoň jednou týdně. V důsledku toho budou Vaše posuvné dveře na terasu fungovat hladce a nikdy s nimi nebudou nepříjemnosti.

Bonusový tip: Namažte pojezdy posuvných dveří na terasu přípravkem WD-40  

Po každém týdenním čištění pojezdy namažte. Dveře se budou nejen otevírat a zavírat jakoby byly zbrusu nové, ale také se zbavíte všech nepříjemných zvuků a skřípání.

Chcete-li pojezdy posuvných dveří na terasu namazat, vyzkoušejte některý z přípravků WD-40 a nastříkejte jej do pojezdů pomocí trysky. Nakonec stačí otřít přebytečný přípravek suchým hadříkem, abyste se ujistili, že je rovnoměrně rozprostřen po celé ploše.

Teď už zbývá jen dveře na terasu otevřít a zavřít. Měli byste vidět velký rozdíl.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.