Všichni jsme určitě narazili na matici, která v průběhu času zkorodovala a srostla se šroubem. Uvolnit rezavé matice a šrouby je vždy obtížné, ale existují některé věci, které Vám mohou pomoci v případě, že takové situaci čelíte. Zde je seznam věcí, které by Vám měly pomoci uvolnit rezavé matice a šrouby a potom je vyjmout:

 

1.     Prohlédněte šroub

Pokud jde o rezavé matice a šrouby, první věcí, kterou musíte rozhodnout je, zda jsou matice nebo šroub náchylné ke zlomení. Jakmile tyto prvky dosáhnou svého limitu elasticity, zlomí se. Další věc, kterou potřebujete zjistit je, zda matice a šroub mají zajišťovací směs. Mnohé tovární šrouby jsou opatřeny zajišťovacím lepidlem závitu, který lze při zahřívání změkčit.

Také si položte otázku, jestli má smysl rezavou matici nebo šroub zachraňovat nebo ne. Upevňovací prvek nezajistí potřebnou upínací sílu, jestliže ztratil svou pevnost v tahu vlivem rzi. Nemá smysl se snažit zachránit upevňovací prvek, který by se později nepoužil. Takto rezavé díly je lepší rozbít a nahradit je novými.

2.     Odstraňte maximální možné množství rzi pomocí prémiových produktů

Pokud jste použitím fyzické síly nedosáhli požadovaných výsledků, nezoufejte, existují jiné způsoby, jak povolit rezavé matky a šrouby.

Pokud zjistíte, že matice nebo šroub stojí za záchranu, měli byste se pokusit z těchto prvků odstranit co nejvíce rzi. Toho lze dosáhnout ocelovým kartáčem, kterým lze odstranit velké množství rzi a nečistot. Nejlepší se použít výrobek, který Vám pomůže uvolnit zarezlé díly. Přípravek WD-40 Multi-Use Product je jedním z nejlepších výrobků, které Vám pomohou uvolnit rezavé matice a šrouby.

  • WD-40® Smart Straw

Pokud se vyskytnou těžko přístupná zarezlá místa, toto je ten nejlepší výrobek, pomocí kterého odstraníte rez i z těchto těžko přístupných míst. Přípravek se dodává s pružným 8” aplikátorem. Aplikátor je vyroben z vysoce kvalitního pružného materiálu, který se ohne dle potřeby beze změny průřezu. Také rozprašuje dvěma způsoby, což ještě více usnadňuje aplikaci do složitých míst. Výrobek vytěsňuje vlhkost a rychle schne, aby nedošlo ke zkratu díky vlhkosti.

  • WD-40® Multi-Use Product

Tento výrobek chrání kovy před korozí a rzí. Proniká do ošetřovaného dílu, vytěsňuje vlhkost a poté jej lubrikuje pro ochranu před korozí. Jedná se o husté gelové mazivo, které zůstane tam, kam ho nanesete. Nejen, že Vám pomůže uvolnit rezavé matice a šrouby, ale také poskytuje 12krát delší lubrikaci, která pomáhá předcházet korozi až po dobu jednoho roku.

3.     Přípravek ponechte na dílech působit dostatečně dlouho

Jakmile jste zvolili správný přípravek pro lubrikaci rezavých dílů, dalším krokem je ponechat přípravek dostatečnou dobu působit na postižených místech, což umožní těmto přípravkům účinně působit a Vy budete moci následně snadno povolit zarezlé matice a šrouby. Trpělivost se v tomto případě vyplácí. Nebudete moci díly povolit ihned, ale je to lepší než matice nebo šrouby zničit.

4.     Použijte páku

Po ponechání přípravku působit po dostatečně dlouhou dobu budete potřebovat dlouhý klíč nebo tyč, abyste měli pro povolení větší páku. Buďte opatrní, abyste nezlomili rezavé matice nebo šrouby tím, že vyvinete příliš velkou sílu. Při práci byste měli mít na rukou polstrované pracovní rukavice, abyste si chránili ruce.

Pokud jste postupovali podle výše uvedených kroků, celý proces by měl skončit v této fázi. Nejdůležitější věcí v procesu povolování zarezlých matic a šroubů je výběr vhodného maziva. Bez vhodného maziva je obtížné povolit a tím zachránit matice nebo šrouby. Pokud použijete vhodné mazivo, budete moci povolit všechny druhy zarezlých matic a šroubů a budete je schopni použít znovu, protože nedojde při tomto procesu k jejich poškození.

Definitivní řešení pro zarezlé díly

Pokud hledáte nejlepší mazivo pro náročné úkoly uvolnění zarezlých matic a šroubů, nejlepší volbou je přípravek WD-40. Název společnosti říká vše. Existuje více než 60 let a vyrábí účinná maziva pro snadné použití. Přípravky jsou ideální pro použití všemi osobami od průmyslových odborníků až po domácí kutily. Maziva vyrobená speciálně pro uvolnění zarezlých dílů chrání kov proti korozi a rezu tím, že pronikají do postižené části a vytěsňují nahromaděnou vlhkost. Jsou ideální pro mazání jakéhokoliv rezavého dílu. Největší výhodou výrobků WD-40® Smart Straw a WD-40® Multi-Use Product je to, že pomáhají při uvolňování zrezivělých částí a také poskytují celoroční ochranu těchto součástí proti korozi. Použitím těchto maziv udržíte své strojní vybavení v bezpečí a nebudete muset znovu řešit korozi a rez.

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: Instagram: @originalwd40_czech   | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com nebo přímo na stránkách o značce WD-40.

Podívejte se zároveň na naše produkty.

Navštivte naše sociální sítě: