Jste unaveni pohledem na Vaše špinavé sprchové dveře?

Důležitost toho, aby byly Vaše sprchové dveře čisté a lesklé, snad není ani třeba zdůrazňovat. Zde jsou některé způsoby, kterými efektivně sprchové dveře vyčistíte:

Stěrka

Použití stěrky je jedním z nejúčinnějších způsobů čištění sprchových dveří, aby byly čisté a lesklé. Použití stěrky je také jednou z nejjednodušších metod, které můžete použít k údržbě Vašich sprchových dveří. Faktem však je, že je to jeden z nejnáročnějších způsobů údržby.

Náročnost použití stěrky může někomu přijít úsměvná, a to s ohledem na to, že použití stěrky vyžaduje jen minutu nebo dvě. Náročnost této techniky není o časové náročnosti, ale náročnost spočívá v nutnosti používat stěrku každý den po použití sprchy, a to platí pro všechny rodinné příslušníky, kteří sprchu používají.

Zní to jednoduše, ale realita je obtížnější. Často lidé nemají ani okamžik, který by si po vysprchování pro použití stěrky našli, protože si často dávají sprchu, když někam spěchají.

Faktem však je, že každodenní používání stěrky na sprchové dveře výrazně sníží potřebu hloubkového čištění.

Ubrousky do sušičky

Často je to ta nejjednodušší věc, která se ukáže jako nejsilnější a nejvšestrannější nástroj. Totéž platí pro ubrousky do sušičky. Zatímco ubrousek do sušičky může vypadat jako jednoduchý nástroj, ve skutečnosti je jeho funkce pro daný úkol ideální. Koneckonců, chcete přece Vaše sprchové dveře vyčistit co nejrychleji!

Odstraňování zatvrdlých usazených nečistot ze sprchových dveří je možná nejtěžší scénář, s nímž se můžete v tomto ohledu setkat. Chcete-li se dostat z takovéto situace, stačí jen trochu navlhčit ubrousek do sušičky a otřít jím sprchové dveře – změkčí špínu, aby ji bylo možné snadno odstranit. Nezapomeňte: pro vyřešení problémů nemusíte vždy podnikat složité kroky.

Pěna na holení  

 

Myslíte si, že pěna na holení slouží pouze k holení? Pokud je Vaše odpověď ano, mýlíte se! Pěna na holení může být použita i pro udržení lesku sprchových dveří.

Vše, co musíte udělat, je nanést pěnu na holení na sprchové dveře, které byly předtím vyčištěny. Pěna na holení vytvoří na sprchových dveřích ochranný povlak, čímž zabrání jejich znečištění. Kromě toho použití pěny na holení zabrání tomu, aby se Vaše sprchové dveře zamlžily.

Na sprchových dveřích nad ochranným povlakem pěny na holení se totiž nehromadí pára. Jedná se o velmi užitečný trik.

Vaše nástroje

Musíte mít po ruce jednoduché nástroje, jako je starý kartáček na zuby, škrabka na barvy a holicí strojek. Chcete-li, aby byl kovový rám Vašich sprchových dveří beze skvrn, vyčistěte ho starým kartáčkem na zuby.

Podobně může být použit holicí strojek, kterým se zbavíte tvrdých minerálních usazenin na skle. Nebo pokud je na dveřích nahromaděno velké množství nečistot, bude se hodit škrabka. Nicméně, bez ohledu na nástroj, který používáte, se ujistěte, že nástroj není abrazivní, aby nedošlo k poškození povrchu.

WD-40 pro údržbu sprchových dveří

Všechny metody, které již byly zmíněny, mají své výhody a nevýhody. To je důvod, proč se doporučuje, abyste věřili přípravku WD-40. Vše, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na hadřík a otřít sprchové dveře. WD-40 Vám pomůže zbavit se nečistot a prachu na sprchových dveřích.

Navíc WD-40 má funkci podobnou té, kterou plní pěna na holení. To znamená, že WD-40 brání tomu, aby se Vaše sprchové dveře zamlžily. WD-40 nejen odmašťuje sprchové dveře, ale také zamezí zamlžení. Co byste si mohli přát víc?

Existuje nespočet dalších situací, pro které je WD-40 neuvěřitelně efektivní. To je důvod, proč musíte mít vždy po ruce jednu nebo dvě plechovky přípravku WD-40!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.