Existují různé druhy dveřních klik. Pokud dbáte na čistotu, jistě chcete mít čisté dveřní kliky. Koneckonců, nikdo nemá rád sahání na špinavé dveřní kliky pokaždé, když je potřeba otevřít nebo zavřít dveře.

Pokud jde o čištění různých druhů klik, požadovaná technika závisí hodně na druhu kliky, kterou máte. S ohledem na tuto skutečnost uvádíme níže popis technik čištění, které by mohly být vhodné pro různé Vaše kliky.

Čištění nerezových dveřních klik

Dveřní kliky z nerezové oceli vyžadují maximální péči. S ohledem na tuto skutečnost je důležité, abyste věděli, jak je nejlépe vyčistit.

Nepoužívejte pro čištění klik z nerezové oceli žádné bělicí prostředky. Dále nepoužívejte rovněž přípravky na bázi chlóru. Je velmi důležité, abyste se vyvarovali použití ocelové vlny, protože byste mohli kliku z nerezové oceli zcela zničit poškrábáním. Pro čištění by neměla být používána ani tvrdá voda.

Nejlepší způsob, jak efektivně vyčistit dveřní kliky, které jsou vyrobeny z nerezové oceli, je namočit měkký hadřík ve směsi mýdla a vody. Po omytí kliky opláchněte kliku čistou vodou a uvidíte, že bude výrazně čistší.

Nicméně to neznamená, že tím odstraníte veškeré nánosy nečistot. Zatvrdlé nečistoty mohou na klice zůstat. Chcete-li dosáhnout ještě lepších výsledků, použijte směs, která obsahuje olivový olej a ocet v poměru 1:1.

Čištění postříbřených dveřních klik

 

Jelikož existují různé druhy dveřních klik, dávejte pozor na ty postříbřené. Stříbro poměrně snadno ztrácí lesk.

Existuje několik hotových výrobků, které jsou k dispozici na trhu k čištění těchto klik. Pokud však chcete ušetřit peníze, postupujte podle následujících kroků:

Vezměte hliníkovou misku na jedno použití a vložte do ní kliku (samozřejmě ji bude nutné sundat ze dveří). Poté naplňte misku jedním šálkem jedlé sody a vroucí vodou. Nechte pár minut působit a zjistíte, že matný povrch a zbytky se rozplynuly. Jakmile klika vychladne, vyleštěte ji měkkým hadříkem a klika bude vypadat opět jako nová.

Čištění cínových dveřních klik

 

Většina lidí neví, jak čistit cínové dveřní kliky. Lidé se je snaží usilovně drhnout vlhkými hadříky, aby je vyčistili, ale bez úspěchu.

Chcete-li správně vyčistit dveřní kliky vyrobené z cínu, nepotřebujete hadřík, ale zelí. Jediné, co musíte udělat, je vzít vnější listy zelí a vydrhnout jimi celou plochu kliky.

Intenzivním třením vnějších listů zelí přes povrch cínové kliky se odstraní nečistoty. Jakmile je to hotové, vyleštěte dveřní kliku měkkým hadříkem. Je to tak jednoduché.

Kouzelný přípravek WD-40

Existují různé techniky čištění pro různé druhy dveřních klik. Koneckonců, použití zelí na čištění klik není něco, co byste chtěli dělat stále, že?

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob čištění klik je použití WD-40. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat WD-40 na měkký hadřík a vydrhnout kliku. Bez ohledu na materiál dveřní kliky si můžete být jisti, že klika bude po ošetření přípravkem WD-40 jako nová.

WD-40 výrazně usnadňuje čištění dveřních klik.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.