Při manipulaci se stroji se vždy doporučuje dodržovat veškerá bezpečnostní opatření. To je zvláště důležité, když se učíte, jak čistit nůžky na živý plot. Veškeré čištění provádějte pouze tehdy, když jsou nůžky na živý plot vypnuté a odpojené od zdroje elektrické energie. Tím zajistíte, aby při čištění nedocházelo k nehodám.

Jak čistit nůžky na živý plot pomocí mýdla a vody

Pokud na Vašich nůžkách na živý plot zatvrdly nějaké organické zbytky, musíte nože důkladně očistit. Můžete začít mýdlovou vodou a následně zbytky odstraňte pomocí tvrdého kartáče.

Ve většině případů stačí udělat výše uvedené, aby byly nože čisté. Velmi důležité je ale také odstranit z nich veškerou zbylou vlhkost, proto vždy nože otřete do sucha, abyste zabránili vzniku koroze.

Čištění nožů alkoholem nebo petrolejem

Pokud potřebujete důkladnější čištění, nic nezkazíte petrolejem a alkoholem. Otřete jimi nože, oba tyto silné čisticí prostředky udělají veškerou těžkou práci za Vás. Alkohol má další výhodu v tom, že je dezinfekčním prostředkem. Proto, pokud Váš živý plot obsahuje plísně nebo škodlivé bakterie, ošetření alkoholem je chytrou volbou.

Čištění lze rovněž provádět pomocí zředěného bělidla, které má stejné dezinfekční účinky jako alkohol. Tyto silné chemikálie je však nutné vždy řádně před opětovným použitím nářadí odstranit.

Použití speciálních čisticích prostředků

Běžně k sehnání jsou i některé speciální čisticí prostředky, které byly vyrobeny pouze za účelem čištění nůžek na živý plot. Zeptejte se v příslušných obchodech. Pokud tyto přípravky najdete doma, nezapomeňte si nejprve přečíst uživatelskou příručku a dodržujte doporučení pro použití.

Tyto přípravky jsou nejlepší v situacích, kdy se zdá, že pro nůžky na živý plot nestačí normální způsob čistění. Některé z těchto produktů byly formulovány způsobem, který umí uvolnit pryskyřici a bojovat se všemi škodlivými kontaminacemi z rostlin.

Lubrikace nožů nůžek na živý plot přípravkem WD-40

Po dokončení čištění nůžek na živý plot a po důkladném vyschnutí všech zbytků byste měli také pamatovat na namazání nožů. Vezměte suchý hadřík a použijte jej k opětovnému nanesení rovnoměrné vrstvy WD-40 na nože.

Nyní, když jste se dozvěděli, jak čistit nůžky na živý plot, dopřejte jim očistu po každém použití.

Navštivte náš firemní web.