Děti jsou požehnání, ale jsou i chvíle, kdy Vás děti spolehlivě dovedou k šílenství. Ptáte se kdy? No, ve chvíli, kdy se objeví všechny Picassovy obrazy na Vaší stěně. V takovou chvíli je důležité zachovat chladnou hlavu. V každém případě se není nutné rozčilovat, neboť existuje řada metod, které lze použít k odstranění kreseb pastelkami ze stěn. Jen nezapomeňte vždy provést zkoušku na malém kousku, protože ne všechny tyto metody budou fungovat na Vaší konkrétní stěně! Zde je několik z nich:

Všemocná jedlá soda

Je vůbec něco, co stará dobrá jedlá soda nezvládne? No opravdu, pro jedlou sodu lze najít uplatnění v prakticky jakékoliv domácí práci. Bez ohledu na to, co může naznačovat název, jedlá soda má neomezené využití – včetně odstraňování kreseb pastelkami ze stěn. Vše, co musíte udělat, je vzít vlhký hadřík a namočit jej do malého množství sody. Poté jemně vyčistěte kresby na stěnách. Výsledky budou samozřejmě záviset na povaze a intenzitě kreseb. Ve většině případů by však kresby měly jít dolů velmi dobře a s minimálním úsilím.

Mátová zubní pasta

Cože, zubní pasta? Ano, zubní pasta! Zubní pastu lze také použít k odstranění kreseb, které nakreslily Vaše děti na stěny pastelkami. Nebo jste si snad mysleli, že zubní pasta je schopna pouze čistit zuby? Aby tento postup fungoval, budete potřebovat tubu negelové zubní pasty a kartáček. Zubní pasta se nanese na stěnu a kartáčkem se odstraní ze stěn kresby. Abrazivní látka v zubní pastě bude při drhnutí odstraňovat kresby ze stěny. Mějte na paměti, že tato metoda bude vyžadovat HODNĚ úsilí a navíc ani nemusí mít požadované výsledky. Stručně řečeno: Výsledky postupu budou přímo záviset na Vašich schopnostech.

Ocelová vlna

Děti jsou vždy povzbuzovány k tomu, aby dali průchod své fantazii, když před n dáme papír a sadu pastelek. A často děti opravdu rozvinou svou představivost a přicházejí s mistrovskými díly, které nás nechávají v úžasu. Existuje však jeden problém: ve svém vzrušení děti často občas ztrácejí rozlišovací schopnost mezi papírem a tapetou. To znamená, že se Vaše tapety stanou plátnem mistrovských děl, což rozhodně není to, co byste chtěli, nebo snad ano? Ocelová vata však může v takové situaci pomoci, protože může odstranit kresby pastelkami ze stěn, pokud jí použijete adekvátním způsobem a silou. To znamená, že bude nutné kopírovat povrch tapety a zároveň provádět tahy pouze JEDNÍM směrem. Nečistěte v kruhu, protože to ničí tapetu. Využijte tuhost ocelové vlny správným způsobem a Vaše tapety budou opět novým plátnem pro další experimenty Vašich dětí!

Směs prostředku na mytí nádobí a vody

Může to být překvapení, ale směs prostředku na mytí nádobí a vody ve skutečnosti umí odstranit kresby pastelkami ze stěn. Vše, co potřebujete, je kbelík plný horké vody s prostředkem na mytí nádobí. Metoda je docela jednoduchá: vezměte houbičku, ponořte ji do směsi a vyčistěte kresby ze stěn. Upozorňujeme však, že budete potřebovat hodně úsilí, aby to fungovalo. Jednou z nevýhod tohoto postupu je to, že by mohlo dojít k setření barvy ze stěny.

Mistr čistič – ocet

Když vezmeme v úvahu děti a pastelky, musíte říct, že stěny jsou jen jednou z věcí na seznamu, kterým reálně hrozí, že budou obdařeny kresbami. Kromě stěn jsou kresbami postiženy často také dětské šaty. Při takovém scénáři může použití octa udělat zázraky. Vezměte starý kartáček na zuby, namočte ho do zředěného octa a vyčistěte kresby. Poté oblečení hoďte do prádla.

Zázračný přípravek WD-40

Všechny výše uvedené metody mohou selhat, proto musíte najít to nejlepší řešení, které nebude poškozovat stěny. Další možností je použít nádobku WD-40 a přípravek nastříkat na kresby. Ponechte několik minut působit a poté čistým hadříkem setřete přípravek WD-40 ze stěny a skvrny od pastelek zmizí.

WD-40 je efektivní, zejména pokud je oblast určená k vyčištění velká. Navíc umí přípravek WD-40 odstraňovat i skvrny od fixek. Takže pokud máte děti, které jsou zamilované do umění, neváhejte a obstarejte si plechovku WD-40 ještě dnes!