Nic nezkazí náladu na cestování rychleji než vadný zip u zavazadla. Místo přemýšlení o odložení cesty zipy zavazadel namažte a naučte se dbát na jejich preventivní údržbu. Mazání zipů na zavazadlech bychom tedy nepodceňovali.

Rozhodně si tedy nenechte pokazit náladu a přečtěte si následující článek, nemělo by Vám to zabrat více než pár minut.

Krok 1: Udržujte zipy zavazadel čisté

Může to být překvapivé, ale i ty nejmenší stopy prachu mohou zipy na Vašich zavazadlech poničit. Proto je nutné zipy důkladně očistit vždy po návratu z kempu nebo z jakékoliv jiné cesty. Můžete tuto činnost provádět například vždy při úklidu pokoje.

Jediné, co musíte udělat, je použít hadřík na čištění zipů. Nejlepší je, když pomocí běžného mýdla a teplé vody uvolníte veškerou špínu a nečistoty, které jsou zatvrdlé mezi zuby zipu. Dbejte na to, abyste zuby zipu čistili opatrně a abyste odstranili veškeré zbytky mýdla.

Pokud potřebujete vyčistit zip rychle, můžete použít stlačený vzduch. Stlačený vzduch v nádobce, pro ty, kteří to neznají, je způsob, který se používá při čištění klávesnic.

Krok 2: Mazání zipů na zavazadlech přípravkem WD-40

Existuje mnoho způsobů, jak namazat zipy u zavazadel, například pomocí bílé svíčky, balzámu na rty, olivového oleje, grafitových tužek (pro citlivé zipy) a Windexu. I když všechny tyto způsoby mohou fungovat dobře, nemohou se rovnat přípravku WD-40.

WD-40 nejen namaže zipy u zavazadel, ale také zajistí, aby byly chráněny před korozí a tvorbou rzi. Tento přípravek vytěsňuje vlhkost a vodu z jakéhokoli povrchu, na který je aplikován, a proto je jakékoli poškození zipů na cestách neškodné.

Nejlepší způsob, jak aplikovat přípravek WD-40 na zipy u zavazadel, je nanesení přípravku na zapnuté zipy, ale my si řekneme co dělat, když je zip zaseknutý. Na čistou žínku nebo utěrku naneste pomocí trysky malé množství přípravku WD-40.

Nyní uchopte do látky jednu stranu zipu a protáhněte přes celý zip. Pokračujte s druhou stranou zipu. Dbejte, abyste setřeli veškeré zbytky přípravku.

Po nanesení WD-40 otestujte zip zavazadla a zkontrolujte, zda je zaseknutí pryč. Vidíte, nebylo se čeho bát.