Od silných dešťů až po sněhové bouře – zimní boty jsou vystaveny velké zátěži. Je pravděpodobné, že Vaše boty budou po zimě velmi špinavé. Existuje však způsob, jak tomu zabránit? Ano, existuje! Zde je několik tipů, které zajistí, že Vaše zimní boty vydrží v pořádku nejméně do konce zimní sezony:

Zakoupení té správné obuvi

Prvním krokem při přípravě obuvi na sníh je vlastní nákup obuvi. Na zimu byste měli zakoupit takovou obuv, která je skutečně určena pro zimní období. Pokud žijete na místě, kde jsou zimy velmi mokré a hodně sněží, nákup obuvi vyrobené ze semiše je například jedním z nejvíce neinformovaných rozhodnutí, které můžete udělat. Proč? Je to proto, že vlhkost a skvrny od soli spolehlivě zajistí, že se Vaše semišové boty „nedožijí“ ani konce své první zimní sezóny.

Pokud trváte na nošení semišové obuvi v zimě, v takovém případě dbejte, abyste je nenosili, pokud prší nebo pokud na chodnících leží velké množství sněhu. Nejlepší způsob, jak kupovat boty za zimu, je provést vlastní průzkum, který druh obuvi Vám bude schopen poskytnout nejlepší možnou přidanou hodnotu za Vaše peníze!

Ochraňte Vaši obuv proti povětrnostním vlivům

Bez ohledu na výběr obuvi je vhodné, abyste tuto svou investici ochránili pomocí ochranných přípravků proti povětrnostním vlivům. Na trhu existuje celá řada ochranných přípravků, které mohou být aplikovány na Vaši obuv za účelem jejich odolnosti proti povětrnostním vlivům. Ochranné spreje jsou jednou z možností, které lze k tomuto účelu použít. Pokud nastříkáte obuv před vycházkou, zvýšíte pravděpodobnost, že se na povrchu obuvi nebudou vytvářet skvrny vlivem vystavení povrchu vodě nebo soli. Pro tento účel se také používají oleje, vosky a jiné přípravky, protože na povrchu obuvi tvoří ochrannou vrstvu. Existují i ​​další ochranné prostředky, které mohou být použity k tomu, aby se zabránilo znehodnocení obuvi.

Je však důležité si uvědomit, že všechny ochranné přípravky nejsou stejné. Doporučujeme, abyste si provedli svůj vlastní průzkum a zjistili, který ochranný prostředek bude pro Vaši obuv nejlepší. Dalším běžným ochranným prostředkem je WD-40! Ano, můžete své boty ochránit přípravkem WD-40. Nastříkejte svou obuv přípravkem WD-40, povlak bude působit jako bariéra, která zajistí, že voda nebude schopna proniknout do materiálu Vaší obuvi. To pomůže zajistit, aby se Vaše obuv nezničila vlivem vlhkosti, se kterou se dostane do kontaktu. Pokud nevěříte, zkuste použít přípravek WD-40 na malém místě Vaší obuvi a uvidíte sami!

Nezapomeňte vyčistit sůl a skvrny

Žijete v oblasti, kde se používá sůl, aby se zabránilo hromadění sněhu? Pokud je odpověď ano, pak je nesmírně důležité, abyste se, jakmile se vrátíte domů, zbavili všech zbytků soli, které se na boty dostanou na cestách. Proč je to tak důležité? Protože sůl nekazí pouze vzhled obuvi, ale také oslabuje materiál. A navíc pokud není odstraněna sůl, kovové části Vaší obuvi (pokud existují) jsou vystaveny riziku tvorby rzi.

Zatímco se můžete zbavit mnoha starostí, pokud si vzpomenete na to, že před cestou ven ošetříte obuv přípravkem WD-40, opravdové kouzlo přípravku WD-40 však spočívá v tom, jak dokáže napravit Vaše chyby. To znamená, že kromě ochrany Vaší obuvi proti povětrnostním vlivům umí WD-40 také pomoci odstranit veškerou sůl nebo skvrny soli z povrchu Vaší obuvi. Vše, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na skvrny od soli, chvíli vyčkat na kouzelný účinek a poté otřít obuv čistým hadrem.

Udržujte boty vyčištěné

Bez ohledu na to, kolik péče obuvi poskytnete, je skutečností, že se očekává, že bude podléhat opotřebení v závislosti na podmínkách, kterým je vystavena. Abyste toto opotřebení co nejvíce omezili, je vhodné, abyste obuv vždy vyčistili, jakmile se vrátíte domů. Pravidelné otírání hadříkem nebo kusem tkaniny zajistí, že odstraníte většinu nečistot a zbytků z obuvi a prodloužíte jejich životnost. Pokud je Vaše obuv vyrobena z kůže (výhoda), nezapomeňte ji často krémovat. Správná údržba může prodloužit životnost Vašich zimních bot.

Kouzlo přípravku WD-40

Jak vidíte, WD-40 je skvělý přípravek pro přípravu Vašich bot na procházku sněhem. WD-40 není jen preventivní přípravek, který předchází vzniku škod, ale dokáže i zázračně napravit již vzniklé škody.

S trochou nadšení pro údržbu a plechovkou přípravku WD-40 si můžete být jisti, že Vaše obuv bude dobře připravena na jakékoliv sněhové bouře, kterým by mohla čelit!