Většina majitelů domů si stěžuje na mastné usazeniny v kuchyni. I když existuje mnoho technik, jak v domácích podmínkách odstranit odolné mastné skvrny ze stolů, oblečení a stěn, tyto metody jsou velmi únavné a časově náročné. Jak používat odmašťovače se dozvíte v našem článku.

S pomocí komerčního odmašťovače však můžete výrazně snížit úsilí, které je nutné k odstranění takových skvrn. V tomto článku si probereme, jak používat odmašťovače k odstranění mastných skvrn z povrchu kuchyně.

Jak používat odmašťovače

Protože se většina mastných usazenin v kuchyni vytváří časem, je obtížné je odstranit tradičními způsoby čištění. Potřebujete čisticí roztok jako je odmašťovač, který je proti těmto mastným skvrnám účinný.

Odmašťovače jsou jedny z nejjednodušších čisticích prostředků, se kterými můžete pracovat. Jediné, co musíte udělat, je nanést je a poskytnout jim dostatek času na jejich působení. Proto byste měli skvrny namočit alespoň na 10 minut a nechat jejich aktivní složky provést kouzlo.

Jak skvrny čistit přírodními ingrediencemi

Pokud si přejete použít techniku, která používá přírodní ingredience, můžete to udělat smozřejmě také. Ačkoli nejsou tak silné jako odmašťovač, můžete je použít opakovaně a dosáhnout podobných výsledků.

Nejprve si připravte tři polévkové lžíce jedlé sody a přidejte je do jednoho šálku teplé vody. Po důkladném promíchání roztok naneste na povrch se skvrnou a poté jej jemně zapracujte, abyste se ujistili, že jej povrch absorbuje. Jakmile vidíte, že skvrna mizí, začněte oplachovat povrch vodou.

Jak odstranit odolné mastné skvrny

Mastné skvrny jsou velice lepivé, a proto je obtížnější je odstranit. V případě, že na stěně uvidíte silnou mastnotu, je lepší ji odstranit pomocí krémového odmašťovače než tekutým odmašťovačem. Krémové odmašťovače jsou silnější než jejich tekuté protějšky a pomohou Vám zbavit se i těch nejodolnějších skvrn.

Pokud je skvrna na dřevěném povrchu, musíte ji ošetřit opatrně. Příliš silný odmašťovač může dřevěný povrch snadno poškodit a zanechat skvrny sám.

Kromě toho nemůžete použít žádné běžné odmašťovače na vymalované stěny. Proto je nejlepší otestovat zamýšlený odmašťovač na malé části zdi, než jej použijete přímo na vymalované stěny. Mějte na paměti, že pokud je odmašťovací roztok příliš silný, může odbarvit barvu na stěnách.

Abyste se zbavili odolných mastných skvrn na dřevěných površích, alternativně můžete použít vysoce účinný přírodní roztok. Připravte si směs bílého octa a vody smícháním čtyř dílů vody s jedním dílem octa. Po důkladném promíchání roztoku naneste roztok na povrch se skvrnou a nechte jej působit po dobu 10-15 minut.

Odmašťovač je výkonné řešení proti odolným a mastným skvrnám. Před tím, než jej začnete používat, je však nejlepší si přečíst pokyny a bezpečnostní opatření uvedené na obalu.

Nezapomeňte si po kontaktu s výrobkem důkladně umýt ruce.

Více informací najdete na našem blogu.