Zima, to nejsou jen pohodlné teplé svetry a horká káva. Zima přináší spoustu utrpení lidem po celém světě. Lidé žijící v regionech poblíž pólu čelí daleko tužším zimám než lidé žijící v blízkosti rovníku. Ale bez ohledu na region, ve kterém člověk žije, zima způsobuje spoustu závad, které je nutné opravovat. Jedním takovým problémem jsou drhnoucí dveře. Kde je zima, tam jsou drhnoucí dveře. Dveře na zahradu jsou k tomuto problému navíc ještě náchylnější, protože se nachází mezi venkovním a vnitřním prostředím domu a jsou tak náchylnější k bobtnání a tím k drhnutí kvůli vlhkosti. Tento návod Vám pomůže na to, jak po zimě opravit dveře na zahradu po zimě.

Vlhkost způsobuje, že dřevo ve dveřích v některých místech bobtná a způsobuje jejich drhnutí. Místo proklínání drhnoucích dveří se řiďte těmito 5 jednoduchými kroky a zahradní dveře opravte.

1. Zkontrolujte správnou instalaci 

Nejprve zkontrolujte, zda jsou dveře správně nainstalovány. Zavřete je a zkontrolujte, zda jsou dokonale zarovnané s rámem dveří. Poté můžete přejít ke kontrole závěsů. Ujistěte se, že závěsy jsou v dobrém stavu a fungují.

V závěsech nesmí být žádné uvolněné šrouby. Jakmile jste si jisti, že je vše v pořádku a jsou to jen dveře, které drhnou, přejděte k dalšímu kroku.

2. Jak po zimě opravit dveře – Zkontrolujte další věci

Poté, co jste dospěli k závěru, že dveře nemají žádnou zásadní vadu, vezměte kousek kartonu a protáhněte jej tenkým prostorem mezi dveřmi a rámem. Pomůže Vám to zjistit, kde se dveře pokřivily a je třeba je opravit. Jakmile si všimnete problematických oblastí, lehce je označte tužkou.

3. Použijte šroubovák

Vezměte šroubovák a vyšroubujte šrouby z pantů. Vyjměte dveře, ale dělejte to opatrně. Když odšroubujete závěsy, dejte pod dveře podložku (například starou knížku), aby se při práci dveře příliš nepohybovaly. Tímto způsobem snadno odstraníte šrouby a uvolníte dveře.

4. Vezměte brusný papír a bruste

Jakmile jsou dveře venku, vezměte kousek brusného papíru a obruste okraje dveří. Pokud je nabobtnalá oblast nad síly brusného papíru, použijte pásovou brusku. Neubírejte ale více dřeva, než je nutné. Jakmile vyrovnáte povrch, dokončete jej jemným dobroušením. Povrch dle nutnosti vyleštěte nebo nalakujte.

5. Jak po zimě opravit dveře – Nasaďte dveře zpět

Nasaďte dveře zpět na své místo a zkontrolujte, zda se nyní pohybují volně. Pokud stále drhnou, vyměňte šrouby v závěsech za delší. Pokud to také selže, musíte mezi rámem a dveřmi vytvořit malý klín. Buď použijte kladivo a mírně přitlačte dveře blíže k čepům. Kladivem pracujte přes dřevěný hranolek, abyste nepoškodili dveře.

Do rámu můžete také zatlouct hřebík. Tím vytvoříte určitý prostor mezi dveřmi a rámem.

Pokud všechno výše uvedené selže, možná je na čase koupit nové dveře. Ale můžete mát dobrý pocit, že jste nejprve vyzkoušeli všechno, co bylo ve Vašich silách, abyste problém vyřešili.

Více tipů a rad se dozvíte na našem blogu.