Vánoční stromky jsou bez diskuse duchem Vánoc. Jakmile však Vánoce skončí, jsou stromky často přítěží, avšak nemusí to tak nutně být. Existuje řada způsobů, jak můžete vánoční stromek zlikvidovat. Zde jsou některé způsoby:

Použijte na stromek igelitový pytel

První věc, kterou budete muset udělat při likvidaci Vašeho vánočního stromku, je zajistit, abyste neudělali nepořádek! Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit odstranění vánočního stromku bez vytvoření nepořádku, je použít igelitový pytel. Umístěte igelitový pytel pod stojan již při instalaci vánočního stromku před Vánoci. Přítomnost pytle lze snadno skrýt například ubrusem pod vánoční stromek. Umístění igelitového pytle pod stromek již při instalaci vánočního stromku před Vánoci zajistí, že stromek můžete snadno odstranit vytažením pytle kolem celého stromku.

Svoz vánočních stromků

Může zvážit ponechání Vašeho vánočního stromku na chodníku. Není na tom nic špatného, protože většina obcí nebo městských částí nabízí během zhruba 14 dnů po Vánocích svoz vánočních stromků. Takto svezené stromky se následně drtí na mulč, který si můžete odvézt, pokud chcete. Mějte na paměti, že platí přísná pravidla pro velikost stromku a odstranění ozdob, která je třeba před svozem vánočního stromku splnit.

Mulčovací programy

Mulčování vánočních stromků je rychle rostoucí trend v různých komunitách světa. Důvodem je to, že je vánoční stromek užitečný i po skončení Vánoc. V různých zemích je k dispozici řada mulčovacích programů vánočních stromků podle Vašich potřeb. Mulč lze snadno využít pro různé účely na Vaší zahradě.

Pokud jde o recyklaci Vašeho vánočního stromku, existuje řada věcí, o které se budete muset postarat před tím, než bude váš strom připraven k vyzvednutí. Váš dopravce Vás zpravidla bude informovat o datech vyzvednutí ve Vaší oblasti, takže je nutné, abyste se předem postarali o všechny povinnosti.

Vyhození stromku

Pokud pro Vás žádná z výše uvedených možností nepřipadá v úvahu, můžete uvažovat o vyhození Vašeho vánočního stromu do Vašeho bio kontejneru. Než však stromek do Vašeho bio kontejneru vyhodíte, existuje řada předpokladů, o které se budete muset postarat. Nejprve je třeba z vánočního stromku odstranit všechny ozdoby, řetězy a další dekorace.

Ve skutečnosti je nutno odstranit veškerý neekologický dekorativní materiál, takže i stojan na stromek. Dále budete muset rozřezat svůj vánoční stromek na kusy, které jsou dost malé, aby se vešly do bio kontejneru. Každý dopravce má jiný soubor požadavků, které musíte splnit, a proto budete muset zajistit, abyste vánoční stromek zlikvidovali v souladu s požadavky dopravce ve Vaší lokalitě.

Bariéry proti erozi půdy

Jednoduše řečeno, eroze půdy je degradace ornice. Ornice pro ty, kteří možná neví, je vrchní vrstva půdy, která je známa jako nejplodnější a organická. Degradace ornice znamená, že kvalita půdy je snížena a půda se tak stává méně úrodnou. Některé komunity, jako je Louisiana, využívají vánoční stromky pro účely vytváření překážek proti erozi půdy. Tyto erozní bariéry snižují erozi půdy, což zajišťuje, že se nesnižuje plodnost půdy. Jedná se o jedno z nejúžasnějších využití vánočních stromků, zejména v oblastech, kde je známo, že půda je velmi úrodná.

Krmítka pro ptáky

Dost řečí o recyklaci Vašeho vánočního stromku. Přemýšleli jste o jeho dalším využití po skončení Vánoc? Pokud jste to nevěděli, vánoční stromky mohou být použity jako krmítka pro ptáky nebo jako útočiště pro ptáky na Vašem dvorku. Jakmile skončí vánoční období, odstraňte všechny ozdoby a dekorace z vánočního stromku a umístěte strom venku tak, aby ptáci a další zvířata mohli používat jako úkryt. Nebo ještě lépe, umístěte na něj popcorn a čerstvé plátky pomerančů tak, aby strom mohl přilákat ptáky. Někdy tito tvorové nevědí, co je pro ně nejlepší!

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat s Vaším vánočním stromkem, jakmile jsou Vánoce pryč. To, co se s ním rozhodnete udělat, však závisí na VAŠICH potřebách a preferencích!