Koberce a žvýkačky mají tendenci se dobře vzájemně přichytit a zdá se, že mají vztah plný lásky i nenávisti. Zvláště pokud máte doma děti, čas od času musíte trávit nějaký ten čas na kolenou při odstraňování žvýkačky z koberce v obývacím pokoji. Neexistuje nic horšího, než najít žvýkačku přilepenou na čerstvě vyčištěném nebo dokonce novém koberci, protože dobře víte, jak těžké bude ji odstranit a kolik času to zabere. I přes to všechno budete čelit této situaci poměrně často. Ale nepropadejte panice. Co když Vám řekneme, že odstranění žvýkačky z Vašeho koberce už nebude problém? Jsme si jisti, že Vám vykouzlíme úsměv na tváři, protože víme, jaký je to boj. Zde jsou některé jednoduché metody, které můžete použít pro odstranění žvýkačky z koberce.

Metoda č. 1 – použijte led

Tato metoda je doporučena pro snadné a rychlé odstranění čerstvě přichycené žvýkačky z koberce. Pokud necháte žvýkačku na koberci několik dnů, než se ji pokusíte odstranit, bude to těžší a nemusí to fungovat.

Zde je jednoduchý způsob, jak můžete sami odstranit žvýkačku z koberce.

 1. Vezměte uzavíratelný sáček a vložte do něj hrst ledu.
 2. Nyní přiložte sáček s ledem přímo na žvýkačku. Nechte jej přiložený tak dlouho, až zaznamenáte ztvrdnutí žvýkačky chladem. Jakmile je žvýkačka ztvrdlá, bude snadnější ji odstranit.
 3. Nyní použijte škrabku a seškrábejte žvýkačku z koberce.
 4. Jakmile je žvýkačka odstraněna, není ještě hotovo, protože žvýkačka po sobě na koberci zanechává skvrnu. Aby skvrna nezůstala na koberci napořád, vezměte houbičku a ponořte ji do čisticí kapaliny. Nyní přiložte houbičku na skvrnu a jemně ji třete. Skvrna od žvýkačky by měla zmizet.
 5. Vezměte si čistý bílý ručník a zakryjte jím skvrnu po žvýkačce. Počkejte, až se do něj vsákne veškerá kapalina a koberec bude suchý. Na koberci nezůstane ani žvýkačka, ani skvrna od ní a Váš koberec bude zase jako nový.

Metoda č. 2 – použijte přípravek WD-40

Čekáte hosty, kteří mají přijít za hodinu, a najednou vidíte na koberci přilepenou žvýkačku? Rozhodně nemáte čas na zdlouhavější metody, jak se žvýkačky na koberci zbavit. Co tedy dělat? Není třeba panikařit, protože existuje přípravek pro domácnost, který může přijít vhod. Ano, mluvíme o WD-40. Použití přípravku WD-40 je nejen jednoduchý, ale také snadný a rychlý způsob odstranění žvýkačky z koberce. Zde je návod, co udělat, aby byl Váš koberec opět bez žvýkačky a skvrn a aby vypadal jako nový.

 1. Vezměte přípravek WD-40 a nastříkejte jej v dostatečném množství na žvýkačku.
 2. Nechte přípravek na žvýkačku působit několik minut. Není potřeba jej nechat působit hodinu nebo déle, protože funguje okamžitě.
 3. Vezměte kartáček na nehty a odstraňte skvrnu. Dbejte, abyste skvrnu čistili ve stejném směru, zvolte buď levý nebo pravý a drhněte rychlým pohybem. Na koberec nesmíte příliš tlačit, mohli byste jej poškodit.
 4. Pokračujte v nanášení přípravku WD-40 a současně pokračujte v čištění kartáčkem.

Tím se zbavíte skvrny od žvýkačky za ne více než 10 minut a Váš koberec bude čistý, bude vypadat svěží a nikdo nebude schopen říct, že ještě před několika minutami na něm byla přilepená žvýkačka. Je to nejrychlejší a nejjednodušší řešení pro odstranění skvrn od žvýkačky z koberce, aniž by se zničila textura a měkkost koberce.

Metoda č. 3 – použití vysoušeče vlasů pro odstranění žvýkačky z koberce

Zde je další způsob odstranění žvýkačky z Vašeho koberce. Vše, co potřebujete, je vysoušeč na vlasy, který je k dispozici ve všech domácnostech. Přečtěte si níže průvodce odstraňováním skvrn od žvýkačky z koberce v několika krocích pomocí fénu. Klíčové je nečekat příliš dlouho, než budete odstraňovat skvrnu od žvýkačky – čím déle ji necháte, tím těžší bude ji odstranit.

 1. Nasměrujte fén přímo na žvýkačku, a to co nejdříve po jejím objevení.
 2. Pečlivě žvýkačku sledujte, protože nadměrné zahřívání může roztavit vlákna koberce.
 3. Když se žvýkačka začne roztékat, vezměte si plastový sáček a žvýkačku seškrábněte. Vzhledem k tomu, že se žvýkačka roztekla, snadno se přichytí k plastovému sáčku a nebude obtížné ji odstranit.
 4. Pokračujte tak dlouho až nebude skvrna od žvýkačky viditelná.

Toto jsou tedy některé jednoduché způsoby, jak odstranit žvýkačku z koberce snadno a rychle. S těmito metodami již nebude problém odstranit skvrny od žvýkačky z koberce. Naším favoritem z těchto tří metod je metoda použití přípravku WD-40, protože je nejen rychlá a pohodlná, ale také vysoce účinná. Nezanechává žádné skvrny. Je to velmi rychlý způsob, jak odstranit žvýkačku z koberce, takže pokud jste ve spěchu, uchopte plechovku WD-40 a začněte ihned pracovat na odstranění skvrny od žvýkačky. Mějte doma vždy po ruce plechovku s přípravkem WD-40, protože se hodí ve stovkách situací, ze kterých nejste schopni najít cestu ven.