Jestli jste někdy šlápli na žvýkačku, jistě znáte ten boj, který následuje. Je potřeba vědět, že není nic ztraceno, protože stále existuje naděje, že svůj oblíbený pár bot zachráníte před tímto nepříjemným a těžko odstranitelným znečištěním.  Jak? Zde jsou některé z běžných metod pro odstranění žvýkačky:

Použijte led

Jednou z hlavních metod, kterou můžete použít pro odstranění žvýkačky, je použít led. Ano, slyšeli jste správně, kostky ledu lze použít k odstranění žvýkačky z bot, aniž by došlo k poškození tkaniny nebo materiálu. Vše, co musíte udělat, je naplnit velký plastový sáček kostkami ledu a pak položit botu na vrchol tohoto plastového sáčku a dbát, aby postižená strana s nalepenou žvýkačkou směřovala dolů a byla tak v kontaktu se sáčkem s ledem.

Je však důležité zajistit, aby se led nedostal do kontaktu s povrchem boty. Proč? No, je to proto, aby bota nebyla mokrá, což může být problém pro určitý druh obuvi a může to způsobit více škody než užitku.

Tento proces může chvíli trvat, proto je vhodné, abyste použili sáček na potraviny, aby led neroztál dříve, než bude hotovo. Při dostatečné době žvýkačka zmrzne a budete ji moci snadno odškrábat. Problém s touto metodou však spočívá v tom, že vyžaduje poměrně velké množství času. Pokud čas nemáte, doporučujeme vyzkoušet něco jiného!

Rozpuštění žvýkačky

Proč se starat o to, jak dostat žvýkačku pryč z boty, když ji můžete rozpustit? Pro tento účel můžete efektivně použít kapalinu do zapalovače. Kapalina do zapalovače obecně obsahuje benzin, který je hořlavý. Jediné, co musíte udělat, je namočit do této kapaliny kus hadříku a protřít žvýkačku. Uvidíte, jak se žvýkačka rozpustí. Vzhledem k vlastnostem benzinu však existuje řada opatření, které budete muset dodržet. Hlavním z nich je, že budete muset zajistit, aby oblast byla dobře větrána, protože kapalina do zapalovače se velmi snadno vznítí.

Pro tento účel lze také použít odstraňovač laku na nehty. Stejně jako u výše popsaného postupu namočte hadr nebo hadřík do odstraňovače laku na nehty na bázi acetonu a poté s ním protřete žvýkačku. Podobně jako při použití kapaliny do zapalovače se žvýkačka rozpustí. Použití odstraňovačů laku na nehty na bázi acetonu však také musí být provázeno opatrností. Proč? Protože aceton má potenciál některé druhy obuvi zničit, obzvláště semišovou obuv.

Víceúčelový přípravek WD-40

Pokud si uvědomíte, že přípravek WD-40 má více než dva tisíce způsobů použití, která může nabídnout svým uživatelům, nemělo by být překvapením, že odstraňování žvýkaček je jedním z nich. Přípravkem WD-40 stačí pouze potřít žvýkačku a okolní oblast a nechat působit. Přípravek WD-40 nepoužívejte na textilních částech Vaší obuvi, protože by mohlo dojít k poškození některých povrchů. WD-40 bude potřebovat ke svému zázračnému účinku jen minutu, po které budete schopni snadno žvýkačku odstranit hadříkem nebo kusem látky. Pokud žvýkačka nejde odstranit úplně snadno, není potřeba síla, protože vše, co je třeba udělat, je opakovat proces. Jakmile se žvýkačky zbavíte, vyčistěte podrážku boty tak, aby na ní nezůstaly žádné zbytky přípravku WD-40 a … to je všechno – je to hotové!

Takže příště, když náhodou šlápnete na žvýkačku, nezoufejte, protože přípravek WD-40 Vám pomůže!