Všichni milujeme žvýkačky, ale všichni také občas narazíme na nalepenou žvýkačku na různých površích – od koberců po polštáře, možnosti jsou nekonečné.

Beton je jedním z povrchů, ze kterého jdou žvýkačky odstraňovat nejobtížněji. Pokud však použijete správnou techniku, lze je odstranit. Přečtěte si níže, jak na to:

Vmáčkněte do nalepené žvýkačky kostku ledu

 

Když najdete nalepenou žvýkačku n betonu, neodstraňujte ji nehty, ale raději do žvýkačky vtlačte kostku ledu.

Kostka ledu způsobí, že žvýkačka za určitou dobu ztvrdne. Pokud Vám nejde držet v ruce kostku ledu, vložte ji do igelitového sáčku, bude se Vám lépe držet.

Žvýkačku seškrábnete

Jakmile žvýkačka dostatečně ztvrdne, je na čase, abyste ji odstranili. K tomuto účelu použijte špachtli nebo podobný nástroj. Při odstraňování žvýkačky tímto způsobem budete mít v úmyslu škrábat silně.

Je však důležité si uvědomit, že nepřetržité škrabání má potenciál poškozovat beton. Proto je nutné seškrábat žvýkačku BEZ poškození betonového povrchu.

Použijte alkohol

 

Mysleli jste si, že alkohol má jen jednu funkci? Alkohol dělá zázraky i při odstraňování žvýkaček. Po odstranění většiny žvýkačky je třeba aplikovat denaturovaný alkohol přímo na zbytek žvýkačky.

Po nanesení denaturovaného alkoholu jej nechte asi pět minut působit a poté zbytek žvýkačky seškrábněte opět kovovou škrabkou. Tento proces opakujte, dokud nebude celá žvýkačka odstraněna z povrchu betonu.

Roztok mycího prostředku

 

Jakmile dokončíte odstraňování za použití alkoholu, je vysoká pravděpodobnost, že se na betonovém povrchu budou vyskytovat stále zbytky žvýkačky. V tuto chvíli je na čase použít těžký kalibr. Vezměte misku a nalijte do ní jeden šálek horké vody. Poté přidejte polovinu lžíce tekutého mycího prostředku na mytí nádobí, abyste vytvořili roztok mycího prostředku.

Nezapomeňte, že poměr roztoku musí být správný, protože nebudete účinný, pokud poměr těchto dvou složek není naprosto dokonalý.

Odstranění kartáčem

Jakmile je roztok mycího prostředku připraven, budete potřebovat kartáč. Namočte kartáč do misky obsahující roztok mycího prostředku a zbavte se zbývající žvýkačky z povrchu betonu. Existuje vysoká pravděpodobnost, že zbytky budou odstraněny z povrchu betonu, pokud se vše provede správným způsobem. Pokud je však obtížné dostat žvýkačku dolů, připravte se na trochu úsilí.

Opláchnutí

Po vynaloženém úsilí pro odstranění zbytků žvýkačky je načase, abyste postižený povrch opláchli čistou vodou. Proč je to důležité? Protože všechny zbytky žvýkačky, které by mohly být ještě přítomny, budou odstraněny předtím, než budou mít šanci se opět nalepit na povrch.

Navíc oplachování čistou vodou zajistí odstranění veškerého alkoholu a čisticího prostředku, který jste použili k odstranění žvýkačky, čímž se zajistí, že povrch zůstane čistý.

Tajný kód

Výše uvedená metoda je příliš náročná na to, aby se dostal malý kousek žvýkačky pryč z betonového povrchu. Není nutné věnovat tolik času na odstranění žvýkačky z betonu. Prozradíme Vám tajný kód, který můžete pro odstranění žvýkačky použít! Tento tajný kód zní: WD-40!

Jediné, co musíte udělat, je aplikovat přípravek WD-40 na povrch betonu (oblast se žvýkačkou) a nechte jej pár minut působit.

Dále vezměte škrabku a použijte ji pro odstranění žvýkačky z povrchu betonu. Zjistíte, že je podstatně jednodušší žvýkačku odstranit, když byla namočena do přípravku WD-40 namísto do alkoholu.

Odstranění žvýkačky z betonu je jen jedním z nespočetných způsobů použití, pro které lze přípravek WD-40 využít.

Další informace naleznete zde.