Lepící pásky Duct Tape jsou známy jako velmi silná lepidla, což je dobrá i špatná zpráva. Kdykoli se odstraní lepicí páska, určitě po ní zůstanou lepkavé a odolné zbytky. Naštěstí existuje několik triků, které Vám pomohou relativně snadno tento problém překonat. Jak odstranit zbytky lepící pásky Duct Tape se dozvíte v našem článku. Jsou to tyto:

1. Čištění pomocí alkoholu

Krok 1: Seškrábání zbytků pomocí nože

Pro tuto práci jsou ideální nože na máslo, ale může se hodit i břitva nebo stěrka. Držte čepele rovně proti znečištěnému povrchu a začněte opatrně škrábat.

Krok 2: Namočte měkkou utěrku do alkoholu

Použijte čistý hadřík na namočte jej v isopropylu, který je k dispozici ve většině obchodů s drogerií nebo v lékárnách. Jakmile je hadřík vlhký, můžete otírat znečištěnou oblast dokud neuvidíte, jak se lepidlo uvolňuje. Stejných výsledků dosáhnete také při použití odlakovače na nehty nebo acetonu, ale obě tyto látky velmi poškozují lakované povrchy.

Krok 3: Očistěte povrch teplou mýdlovou vodou

Nakonec přidejte jednu polévkovou čistícího přípravku do asi 2 šálků vody a směs promíchejte, dokud směs nenapění. Když k tomu dojde, namočte v roztoku hadřík a vyčistěte postiženou oblast. Jakmile budete hotovi, zjistíte, že povrch již není kluzký nebo lepkavý na dotek.

2. Jak se zbavit velmi odolných zbytků

Krok 1: Zahřívání zbytků pro jejich rychlé odstranění

Vezměte fén a namiřte na odolné zbytky lepící pásky, které by měly vlivem tepla změknout a uvolnit se.  Asi za minutu zjistíte, že odstranění bude již velmi snadné. Vezměte si na pomoc nůž a zbytky lepící pásky seškrábejte.

Krok 2: Ošetření kovových povrchů pomocí WD-40

Přípravek WD-40 seženete ve většině obchodů se smíšeným zbožím, a obchodech s domácími potřebami. Přípravek uchopte a jednoduše jej nastříkejte na povrch s výskytem odolných zbytků lepící pásky. Nanesení přípravku můžete provést také pomocí froté utěrky navlhčené v přípravku WD-40.

Vrstvu přípravku WD-40 nechte zaschnout asi minutu a poté ji umyjte trochou mýdlové vody. Zjistíte, že WD-40 je ideální pro automobily, ale přečtěte si pokyny na obalu ohledně povrchů, na kterých určitě zanechá skvrny.

Krok 3: K očištění použijte pískování nebo tlak vody

Než přejdeme k podrobnostem, je dobré vědět, že tuto konkrétní strategii lze použít pouze tehdy, pokud se jedná o betonové, cihlové nebo skalní útvary. Pokud potřebujete odstranit zbytky lepicí pásky z těchto povrchů, zamiřte nahoru a přerušovaně přístroj zapínejte a vypínejte, dokud nezaznamenáte odstranění zbytků.

Nyní víte, jak odstranit zbytky lepící pásky Duct Tape.