Škrábance na laku motorových vozidel jsou obvykle způsobeny mnoha faktory. Špatné parkování, vandalismus, dopravní nehody a mnoho dalších událostí může způsobit jedno nebo více škrábnutí na krásném laku. I když tyto škrábance mohou kazit celkový vzhled Vašeho vozidla, nepotřebujete drahé profesionální opravy ani kurz, jak je odstranit. Vše, co potřebujete, jsou následující tipy, díky nimž navrátíte laku jeho původní nový vzhled! Jak odstranit škrábance z laku se dozvíte v našem článku.

Jak odstranit škrábance z laku pomocí zubní pasty

Krok 1

Nejprve přejeďte nehtem přes škrábanec, abyste zjistili, jak je hluboký. Pokud se nehet ve škrábanci nezachytí, poškození je pouze povrchové. Pokud jsou škrábance hluboké, budete potřebovat profesionální produkty na odstraňování škrábanců (uvedené níže).

Krok 2

Před použitím zubní pasty zajistěte, aby byl povrch vozidla zcela čistý. Je to proto, že drhnutí zbytků a nečistot přes postiženou oblast bude věci jen zhoršovat. Vozidlo si vyčistěte buď sami, nebo si zajeďte do myčky.

Krok 3

Nyní, když je Vaše vozidlo čisté, můžete na jakoukoliv vlhkou utěrku z mikrovlákna nanést zhruba čtvrtinu obsahu zubní pasty. Zde bychom chtěli dodat, že bělící zubní pasty dosahovaly v našich testech nejlepších výsledků.

Krok 4

Použijte mírný tlak a hadříkem provádějte kruhové pohyby po laku vozidla. Pokračujte, dokud není zubní pasta na povrchu dostatečně rozložena a zbylé zbytky opláchněte.

Krok 5

Nyní tento postup zopakujte ještě jednou a poté vozidlo opláchněte hadicí a osušte suchým hadříkem z mikrovlákna. Budete překvapeni, když zjistíte, že na povrchu Vašeho auta už nejsou žádné škrábance!

Nic menšího než zázrak: WD-40

Pokud postup se zubní pastou nezabírá, neznamená to, že musíte jet do autoservisu, abyste se škrábanců zbavili. Máme v rukávu ještě další trik.

Pokud máte co dočinění s těžší formou škrábanců, měli byste se vyzbrojit tímto zázračným all-in-one přípravkem. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na postiženou oblast a nechat jej několik vteřin působit.

Dále můžete použít kus látky pro otření povrchu vozu a doporučujeme použít mikrovlákno. Tento proces můžete opakovat tolikrát, kolikrát uznáte za vhodné; na konci toho všeho byste se měli dívat na zbrusu nový vzhled laku Vašeho vozidla!

ABRAKADABRA! Nyní víte, jak odstranit škrábance z laku.