Většinu zrezivělých kovových výrobků u nás doma nelze snadno vyhodit nebo vyměnit. To je přesně důvod, proč jste si vygooglovali  „jak odstranit rez“ a dorazili jste sem. Jsme rádi, že Vám můžeme sdělit, že existuje spousta způsobů, jak odstranit rez z jakéhokoli kovového předmětu.

Vše, co potřebujete, jsou některé domácí přípravky a předměty jako je hliníková fólie a bílý ocet. Místo bílého octa můžete použít i jiné mírně kyselé tekutiny. Případně můžete využít pro rychlé opravy výrobky jako WD-40 I když Vám sdělíme, jak odstranit rez, měli bychom Vás také informovat, že tento proces může být celkem únavná záležitost a vyžaduje nějaký čas a trpělivost.

Jak odstranit rez pomocí domácích ingrediencí

1. Bílý ocet

Bílý ocet je docela účinný způsob odstraňování rzi z kovů, protože ocet reaguje se rzí. Vše, co musíte udělat, je ponořit zrezivělý kovový předmět do sklenice bílého octa, a to jen na několik hodin. Jakmile tato doporučená doba uplyne, může být rez z kovového povrchu odstraněna kartáčem jako pasta.

Pokud je však zrezivělý objekt příliš velký, můžete nalít bílý ocet rovnoměrně na zrezivělý povrch a nechat jej po určitou dobu působit. Můžete dokonce použít hadřík namočený v bílém octu k otření zrezivělého povrchu velkého předmětu.

2. Hliníková fólie

Dalším skvělým řešením pro domácnost je použití kusu hliníkové fólie namočené v bílém octu. Použití běžného octa je také skvělá volba, ale pokud použijete hliníkovou fólii, bude to trvat kratší dobu. Jedna věc, kterou byste mohli udělat, je namočit předmět do bílého octa na pár hodin a pak seškrábnout zrezivělý povrch hliníkovou fólií, která byla také namočena v bílém octu.

Jak odstranit rez pomocí WD-40

Je známo, že tento víceúčelový přípravek je skvělým odstraňovačem rzi a funguje také jako preventivní opatření. Vše, co musíte udělat, je navlhčit zrezivělý předmět přípravkem WD-40 a poté jej vydrhnout drátěným kartáčem.

Přípravek můžete také otestovat na malé oblasti zrezivělého objektu a zkontrolovat, zda jej WD-40 nepoškodí. Pokud budete přípravek WD-40 aplikovat pravidelně na povrchy náchylné ke korozi a tvorbě rzi, rez se již nikdy nevrátí. Pokud se Vám zdá, že běžné produkty WD-40 nefungují tak efektivně, jak jste si představovali, můžete si obstarat penetrant WD-40 Specialist Penetrant. Tento produkt byl speciálně navržen pro pronikání do špíny a rzi, takže je lze snadno odstranit z jakéhokoli povrchu.


Takže nyní, když už víte, jak odstranit rez, kterou z výše uvedených možností zvolíte?