Ať už je Váš vůz starý nebo zcela nový, je v každém případě náchylný ke korozi. Nejen, že je rez špinavá a ošklivá záležitost, ale je také velmi nebezpečná. Je to proto, že rzi rozkládají kovový exteriér Vašeho vozu. Když se kov oslabuje, ztrácí svou pevnost a to vede k jeho znehodnocení. To je důvod, proč byste měli vědět vše o prevenci proti korozi. Prevence proti korozi a tvorbě rzi je proto velmi důležitá.

Pokud hledáte snadné způsoby, jak ochránit Váš vůz proti korozi, postupujte podle kroků uvedených v tomto článku a máte vystaráno!

Prevence proti korozi a tvorbě rzi – 5 kroků

Krok č. 1: Vůz je nutné řádně umýt

Mytí automobilu je základní věc. Bez tohoto kroku nebude možné ochránit Váš vůz před korozí a vznikem rzi. Odstranění nánosů nečistot je zásadním krokem při prevenci proti korozi. Důvodem je to, že nečistoty narušují ochrannou vrstvu vozidla a odlupují lak. Koroze a rez se poté snadno dostane až na kovový exteriér Vašeho vozu a zničí jej.

Takže pokud si přejete ochránit auto před korozí a tvorbou rzi, důkladně jej umyjte. Musíte také umýt kola od špíny a nánosů ze silničního provozu.

Krok č. 2: Důkladně zkontrolujte lak Vašeho vozu

Odlupuje se nebo odprýskává ochranná vrstva? Nebo je barva vybledlá? Odpovědi na tyto otázky najdete na základě kontroly laku Vašeho vozu. Lak pokrývá kovovou konstrukci vozidla a chrání ji před korozí. Pokud lak začne odprýskávat, Vaše auto se stává náchylným na vlhkost nebo vodní korozi, což je živná půda pro vznik koroze.

Abyste se ujistili, že je Vaše auto ochráněné proti korozi, mějte na paměti, že lak musí být v dobrém stavu. Pokud se lak začíná loupat, nechte exteriér Vašeho vozu přelakovat.

Krok č. 3: Buďte velmi obezřetní v zimním období

V zimě je prevence proti korozi automobilů velmi důležitá. Nechte své auto zakryté, aby se zabránilo rezivění. Kromě toho je třeba jej častěji umývat, zejména po jízdě. Je to proto, že sůl na silnicích může vážně ovlivnit Vaše auto a vést k rezivění.

Krok č. 4: Použijte vosk – skvělá prevence proti korozi a tvorbě rzi

Lak na Vašem autě je pokryt čirou ochrannou vrstvou. Tím, že svůj vůz navoskujete, zajistíte ochranu této čiré vrstvy. V důsledku toho barva nevybledne a vůz bude chráněn proti korozi.

V ideálním případě byste měli vozidlo voskovat dvakrát ročně, ale můžete to provádět i vícekrát.

Krok č. 5: Ošetřete povrch přípravkem WD-40 

WD-40 je víceúčelový sortiment výrobků, který je určen výhradně pro údržbu Vašich vozidel. Přípravek WD-40 velmi účinně odstraňuje mastnotu a špínu z Vašeho auta, uvolňuje zrezivělé součásti a chrání kov před korozí a tvorbou rzi.

Postupujte podle těchto kroků a ochraňte svůj vůz proti korozi a tvorbě rzi!


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.