Otvíráky na konzervy jsou nutností v každé kuchyni. Bez ohledu na to, ve kterém koutě světa člověk žije, různé konzervy jsou nedílnou součástí gastronomie všude na světě. Je důležité o otvíráky na konzervy pečovat? Ano, protože pokud tak neučiníte, Vaše jídlo pravděpodobně nebude chutnat tak, jak by mělo. Jídlo, které vyjmete z konzerv, bude mít vždy určitou pachuť. Zde je způsob, jak tomu zabránit:

Použijte voskovaný papír

První věc, kterou můžete použít pro namazání otvíráku na konzervy, je voskovaný papír. Ano, čtete správně: voskovaný papír lze použít k efektivnímu namazání otvíráku na konzervy. Kromě toho voskovaný papír otvírák na konzervy tím nejlepším možným způsobem také čistí.

Říkáte si, že otvírák na konzervy stačí jednou za čas opláchnout vodou a že tak není potřeba použít voskovaný papír? Mýlíte se. Bez ohledu na to, kolikrát otvírák na konzervy opláchnete, kusy potravin a kovových šupin se na otvíráku usadí a je neuvěřitelně těžké je dostat pryč. Problém je tím horší, pokud jsou tyto částice usazené mezi čelistmi.

Jediné, co musíte udělat, je vzít voskovaný papír a několikrát jej přeložit. Až to uděláte, přitiskněte na něj otvírák na konzervy a několikrát jej papírem vydrhněte. Voskovaný papír zázračně uvolní cokoliv, co by mohlo být usazené mezi čelistmi. Nanášení vosku navíc současně maže ostří. Nicméně je třeba si uvědomit, že tento postup nebude fungovat perfektně, pokud se jedná o částice/šupiny rezu.

Kouzelná směs

Otvíráky na konzervy jsou nejvíce zanedbané vybavení v našich kuchyních. Někteří z nás dokonce mají tendenci si myslet, že otvíráky na konzervy nevyžadují vůbec žádnou péči a čištění. To je samozřejmě omyl, otvírák na konzervy se může stát snadno obětí koroze, což je ta nejhorší věc, která se mu může přihodit.

Otvírák na konzervy však lze ze spárů koroze zachránit. Vše, co budete potřebovat, je kouzelná směs, kterou je bílý ocet. Vše, co musíte udělat, je naplnit misku bílým octem a ponechat v ní zrezivělý otvírák na konzervy přes noc. Bílý ocet umožní snadné odstranění veškeré rzi.

Poté vezměte starý kartáček na zuby a použijte jej k odstranění kousků rzi. Po odstranění rzi otvírák na konzervy opláchněte mycím prostředkem na nádobí a vodou. Nakonec nezapomeňte otvírák na konzervy vysušit. Ujistěte se, že v žádné z jeho štěrbin nezůstala žádná vlhkost, protože byste opět riskovali vznik koroze.

Nicméně je nutné mít na paměti, že tento postup je účinný pouze pro vyčištění otvíráku na konzervy a nehodí se pro potřeby mazání.

Starý dobrý WD-40

Sice existuje mnoho metod pro ošetření otvíráků na konzervy, ale nenabízejí úplnou péči.

Například voskový papír je dobrou volbou pro důkladné vyčištění otvíráku na konzervy, ale není schopen odstranit rez. Stejně tak použití bílého octa dělá zázraky při prevenci proti rzi, ale není to nejlepší řešení pro mazání.

Snažte se pro Váš otvírák na konzervy najít řešení, které nabízí komplexní péči.

Podle odborníků přichází ke slovu starý dobrý WD-40. WD-40 pomáhá zajistit, aby otvíráky na konzervy byly super čisté.

Protože je přípravek WD-40 mazivem, můžete se spolehnout na přidanou lubrikaci.

Vše, co musíte udělat, je nanést přípravek WD-40 na Váš otvírák na konzervy a nechat jej několik minut působit. Poté hadříkem vydrhněte povrch otvíráku na konzervy. Pro těžko dosažitelné štěrbiny použijte zubní kartáček. Uvidíte, že přípravek WD-40 odstraňuje rez a nečistoty a povrch navíc lubrikuje. Před použitím otvírák na konzervy důkladně omyjte.

Další funkce, kterou má WD-40, je prevence proti korozi. Znamená to, že WD-40 zajistí, že otvírák na konzervy nebude v budoucnu korodovat.

WD-40 není nic jiného než požehnání, pokud jde o údržbu Vašich otvíráků na konzervy. Od odmašťování až po odstraňování rzi a lubrikaci – WD-40 se postará o vše!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.