Stalo se to snad každému, když člověk potřebuje na letišti ve frontě zasunout rukojeť a položit kufr na pás, rukojeť najednou nejde zasunout! Ostatní lidé ve frontě začnou být nervózní a naštvaní, že zdržujete, a to vše proto, že se Vaše drahá taška rozhodla stávkovat. Je to pro kohokoliv pravděpodobně jeden z nejtrapnějších okamžiků na letišti. Jak opravit držadla zavazadel se dozvíte v tomto článku.

Ale to se stává, tak se pojďme podívat, jak z toho ven. Můžete to navíc vzít i z jiné stránky. Jak to? No protože taška Vám v zásadě říká, že příliš cestujete a že si za to vybírá daň. Je to, jako byste lidem říkali, že jste častým cestovatelem, aniž byste museli používat slova.

Ale vtipy stranou, zaseknutá rukojeť je na cestách velmi nepříjemná situace. Nemusíte však hned hledat, kde by Vám rukojeť vyměnili. Rukojeť můžete sami opravit v několika jednoduchých krocích. Oprava rukojetí kufru není příliš komplikovaná, dokonce je to celkem jednoduché.

Jak můžete namazat a opravit držadla zavazadel

Věci, které budete potřebovat.

  • Šroubovák
  • Voda a mýdlo
  • Mazací prostředek

Vezměte si šroubovák a odšroubujte všechny šrouby na rukojeti, kterou chcete opravit. Ujistěte se, že jste nejprve odstranili šrouby nahoře a poté šrouby dole.

Jakmile budou šrouby venku, vytáhněte rukojeť a omyjte ji ve vodě. Poté ji namydlete velkým množstvím mýdla a nakonec opláchněte. Rukojeť utřete čistým hadříkem.

Když jste si naprosto jistí, že je rukojeť suchá, vytáhněte kouzelný lektvar, díky kterému bude rukojeť fungovat opět jako nová. Tím lektvarem je mazací prostředek. Můžete použít jakýkoli druh oleje, ale musí to být skutečně olej.

Můžete použít řepkový olej, rostlinný olej nebo dokonce extra panenský olivový olej. Na rukojeť naneste olej, který jste zvolili, ale nenanášejte jej příliš velké množství. Začněte s malým množstvím a postupně jej zvyšujte.

Nyní vložte držadlo zpět na své místo a zkuste jej posouvat. Pokud se pohybuje snadno nahoru a dolů, aniž by došlo k zaseknutí, je čas zašroubovat šrouby. Ale pokud máte pocit, že by mohla být funkčnost ještě lepší, použijte ještě trochu více oleje. Až budete s pohybem rukojeti spokojeni, zašroubujte ji znovu na své místo.

Nezapomeňte nejprve zašroubovat šrouby na spodní části rukojeti a poté horní šrouby.

A je to, máte zase plně funkční rukojeť bez závad. Naučili jste se, jak namazat a opravit rukojeť zavazadla jako profesionál!

Více rad a tipů najdete na našem blogu.