Pohled na flekaté zdi je žalostný. A pokud jsou takové zdi součástí Vašeho domu, je to ještě více nepříjemné. Ale místo okamžitého přetření stěn můžete ušetřit a obnovit jejich zašlou krásu tím, že sami skvrny a šmouhy odstraníte. Jak na odstranění skvrn ze stěn se dozvíte v našem článku.

Většinu ingrediencí, které budete potřebovat, máte pravděpodobně doma ve spíži. A ty, které nemáte, lze zakoupit v jakémkoliv obchodě v okolí. Čištění stěn Vám tak nepřinese žádné přílišné nepříjemnosti.

Nutným prostředkem pro čištění stěn je mycí houba. Pokud nemáte houbu, žádný z následujících domácích přípravků nemůže fungovat. Pokud chodíte nakupovat do obchodu s potravinami, nezapomeňte příště zakoupit houbu.

Nyní se vrhneme na jednoduché triky, abychom vyčistili znečištěné stěny.

Ocet a voda

Rozmíchejte jeden šálek bílého octa v malém kbelíku vody. Namočte houbu do roztoku a vyždímejte přebytečnou tekutinu. Naneste na skvrny, které chcete vyčistit. Jakmile jsou všechny skvrny pryč, nechte zeď zaschnout nebo použijte k setření vlhkosti suchý hadřík.

Odstranění skvrn ze stěn pomocí jedlé sody

Jedlá soda je nepochybně nejúčinnějším domácím prostředkem pro všechny druhy skvrn a špíny. Vytvořte viskózní pastu smíchání s vodou. Naneste směs na skvrny na stěně pomocí houby.

Jakmile je směs nanesená na zdi, otřete ji vlhkým hadříkem nebo houbou.

Křída

Ano, čtete správně! Křída funguje jako kouzlo, pokud chcete ze stěn odstranit mastné skvrny nebo otisky prstů. Uchopte křídu s mírně zkosenou a tupou špičkou, aby ostrý okraj křídy nepoškrábal barvu. Mírným tlakem naneste na skvrny a nechte 5 minut působit.

Dalším krokem je použití vlhkého hadříku nebo houby k očištění zbytků křídy ze zdi. Pokud jsou skvrny od mastnoty odolné, opakujte tento postup několikrát. Ujistěte se, že používáte pouze bílou křídu, barevné křídy mohou ovlivnit barvu stěny.

Odstranění skvrn ze stěn díky WD-40

WD-40 může být v určitých případech také použit k odstranění skvrn ze stěn, zejména skvrn od pastelek. Stačí jen nastříkat WD-40 na hadřík, otřít postiženou oblast a skvrna začne mizet! Nezapomeňte si předem účinek vyzkoušet na skrytém kousku zdi, abyste se ujistili, že nevznikne žádné další poškození.

Bonusový tip: Pravidelně vysávejte stěny vysavačem, aby byly neustále bez prachu a nečistot. Skvrny ničí vzhled stěn, ale prach způsobuje, že jsou fádní a matné. Kromě úsilí na odstranění skvrn věnujte také trochu úsilí na zbavení stěn prachu.

Navraťte stěnám jejich původní krásu tím, že budete trochu proaktivní a občas reaktivní (když se na stěně objeví skvrna).