Auta jsou vyrobena z kovu. A kov si nerozumí s vlhkostí. Proto, pokud se Váš automobil vyskytuje v prostředí s častou vlhkostí, může snadno zrezavět. Ze svého automobilu ani ze vzduchu vlhkost odstraňovat nemůžete. Co ale můžete udělat, je vytvořit ochrannou vrstvu mezi těmito dvěma neslučitelnými materiály a ušetřit si značné množství nepříjemností. Jak mohu chránit své auto před rzí se dozvíte v našem článku.

Ale jak to udělat? Existuje mnoho způsobů, jak zabránit korozi Vašeho automobilu. Nejběžněji používanými metodami jsou však následující tři:

Jak mohu chránit své auto před rzí pomocí mytí auta

Pravidelné mytí automobilu je zásadní pro prevenci před korozí. Mytí Vám umožní zbavit se všech částic okolního prostředí z povrchu Vašeho auta a zabrání jejich hromadění. Žádné nahromadění částic znamená, že nedojde k žádné chemické reakci, a tedy k žádné korozi a tvorbě rzi.

Automobil čistěte alespoň dvakrát týdně mírným teplým mýdlovým roztokem. Dbejte, abyste umyli celý povrch automobilu a také s dostatečným přítlakem, aby byly odstraněny veškeré cizí částice. Nezapomeňte na podvozek, prahy a podběhy kolem pneumatik. Důkladně prohlédněte každý kout Vašeho vozidla, abyste se ujistili, že se nikde nezačala tvořit rez.

Vypouštěcí zátky důkladně umyjte, aby byly čisté. Pokud nebudete věnovat pozornost příslušenství a součástkám ve výklencích automobilu, je pravděpodobné, že se do auta rez dostane a poškodí jej.

Ošetřete automobil antikorozním sprejem

Pokuste se přimět prodejce, aby auto ošetřil, než si jej koupíte. A pokud máte ojeté auto, nechte ho nastříkat antikorozním sprejem od odborníka. Poraďte se s mechanikem, který Vám pomůže s celým procesem.

Po každém mytí můžete na vůz aplikovat tenkou vrstvu vosku, který chrání auto před pronikáním vlhkosti.

Může se stát, že se k ošetření Vašeho automobilu dostanete pozdě a na některých částech se již začala objevovat rez. V takovém případě musíte podniknout okamžitá opatření, abyste zabránili jejímu šíření.

Ohraničené oblasti rzi

Vezměte si brusný papír nebo žiletku a rez oškrábejte. Pokuste se nepoškodit lak kolem této oblasti. Jakmile zasaženou část odstraníte, použijte jakýkoli kvalitní antikorozní prostředek. Vyčistí to oblast ještě více. Nechte oblast vyschnout a poté naneste trochu základního nátěru na automobily. Otřete přebytek a ponechte na postiženém místě tenkou vrstvu. To zabrání korozi v návratu.

Poté postižené místo natřete automobilovým lakem, aby skvrna splynula s lakem Vašeho automobilu.

Pokud se Vám nedaří některé z výše uvedených rad realizovat vlastními silami, požádejte odborníka, aby to udělal za Vás. Pouze tak zůstane Váš automobil lesklý a bez rzi po celou dobu jeho používání.

Více rad a tipů najdete na našem blogu.