Problematické zipy na zavazadlech komplikují včasné obléknutí se nebo včasné sbalení zavazadel na cesty – jako by tyto činnosti nebyly již otravné sami od sebe. Opravdu nemusíte neustále zip zkoušet, dokud nezačne opět spolupracovat, což je jednak zdlouhavé a navíc naseknutý zip nemusí začít spolupracovat vůbec. Jediné, co je potřeba udělat, je naučit se zipy mazat a občas je udržovat. Jak mazat zipy u zavazadel se dozvíte v tomto článku.

Jak mazat zipy u zavazadel pomocí vosku

Věříte tomu, že vosk z bílých svíček může uvolnit uvízlé zipy u Vašeho zavazadla? Nejlepší věcí na používání svíček k mazání je to, že způsobují na rozdíl od dalších alternativ nejmenší množství nepořádku.

Vezměte tedy svíčku a třete ji o zuby zipu. Poté zkuste zipem pohybovat, aby se rozchodil.

Můžete také postupovat tak, že vosk vetřete po celé dráze zipu, abyste se ujistili, že bude jezdit tak hladce jak je to jen možné. Po nanesení vosku zipem několikrát projeďte sem a tam po celé jeho délce, abyste se ujistili, že se vosk rozprostře rovnoměrně po celé jeho délce.

Jak namazat zipy zavazadel přípravkem WD-40

Existuje mnoho způsobů, jak můžete namazat zipy na Vašich zavazadlech; bílá svíčka, balzám na rty, olivový olej, grafitové tužky (pro citlivé zipy) a Windex. I když všechny tyto způsoby mohou fungovat dobře, nemohou se rovnat přípravku WD-40.

WD-40 nejen namaže zipy na zavazadle, ale také zajistí, aby byly chráněny před korozí a tvorbou rzi. Tento přípravek odpuzuje vlhkost a vodu z jakéhokoli povrchu, na který se nanáší. To je důvod, proč je neškodné jakékoli poškození, které mohou zipy na cestách utrpět.

Přípravek WD-40 nanášejte na zipy u zavazadel, které jsou zapnuté. Uchopte čistou žínku nebo utěrku. Na jeden roh této látky nanesete WD-40 pomocí trysky a vždy dbejte, aby nebylo přípravku příliš.

Dále uchopte jednu stranu zipu do látky s přípravkem a přejeďte hadříkem celou délku zipu. Tento krok je nutné opakovat i na druhé straně zipu. Následně nezapomeňte setřít veškerý přebytečný materiál.

Tak, a je to! Vaše zavazadla jsou nyní nejen rozepnutá, ale také chráněná před korozí a tvorbou rzi!