Udržování zahradního zařízení (a zejména pak nože sekačky) v dobrém a čistém stavu je nezbytné pro pěkný trávník, protože zařízení bude perfektně funkční po dlouhou dobu. Dále to znamená, že budete chráněni před potenciálními pracovními nehodami a Váš trávník bude dokonalý a čistý. Sekačky na trávu jsou jedním z nejdůležitějších zahradních zařízení. Sekají trávu a udržují zahradu a trávník svěží a zdravý. Je důležité řádně čistit a udržovat nože sekačky, protože nože v dobrém stavu jsou nezbytné pro rovnoměrný střih trávníku. Zabrání se tím rovněž šíření nákazy a chorob prostřednictvím otevřených ran v trávě. Údržbu můžete provést pomocí čističe sekačky.

Zatímco si budete chtít odpočívat po dlouhém dni na zahradě, Vaše sekačka vyžaduje čištění, než zaschnou a ztvrdnou zbytky trávy na nožích a těle sekačky. Čištění a údržba nožů sekačky nejsou obtížné. Existuje několik snadných a rychlých kroků, které je třeba provést, a budete s čištěním hotovi. Zde je několik jednoduchých kroků pro čištění nožů sekačky.

Krok # 1

Prvním krokem je zajistit, aby nebyla ohrožena Vaše bezpečnost, protože budete manipulovat a pracovat s velmi ostrými noži. Aby nedošlo k vážným nehodám, je nutné, abyste si před tím, než přejdete k dalším krokům, vzali na ruce robustní pracovní rukavice.

Krok # 2

Dalším krokem je vyprázdnění benzinové nádrže sekačky. Sekačka na trávu musí být obrácena vzhůru nohama, abyste se dostali k nožům a vyčistili je správným způsobem. Pokud nevyprázdníte nádrž, riskujete vylití benzínu. K odčerpání benzínu z nádrže můžete použít ruční čerpadlo nebo nechat palivo spotřebovat chodem sekačky.

Krok # 3

Sekačku bude nutné opláchnout vodou, proto je důležité zajistit, aby v zařízení nebyl elektrický proud. Z tohoto důvodu je nutné odpojit drát zapalovací svíčky od zapalovací svíčky. To Vás také zbaví obav z náhodného zapnutí sekačky během čištění nožů. Jediné, co musíte udělat, je vytáhnout kabel zapalovací svíčky směrem nahoru. Některé sekačky na trávu mohou vyžadovat vyjímání drátu zapalovací svíčky pomocí klíče.

Krok # 4

Vezměte hadici a proudem vody opláchněte nůž a kryt. Tím se zbavíte veškerých nečistot a ztvrdlých nánosů trávy na noži a krytu. Je lepší použít hadici s relativně vysokým tlakovým proudem, protože to odstraní veškerou nahromaděnou trávu. Položte sekačku na bok a pokračujte v ostřikování, dokud se neodstraní většina nečistot a ztvrdlých nánosů trávy.

Krok # 5

Vezměte kartáč a použijte jej k vyčištění nožů a krytu. Použití tuhého kartáče je ideální, abyste se zbavili všech houževnatých nánosů, které nemohly být odstraněny hadicí.

Krok # 6

Jakmile jsou nože čisté, vyjměte je ze sekačky pomocí klíče. To bude vyžadovat určitou sílu a páku, proto doporučujeme použít dlouhý klíč.

Krok # 7

Otřete nůž důkladně po obou stranách. Můžete jej i nabrousit, když je mimo sekačku. Můžete to udělat sami pomocí brousku, ale v takovém případě buďte velice opatrní, protože nože jsou opravdu ostré a mohou způsobit hluboký řez, pokud se práce neprovádí řádně.

Krok # 8

Po dokončení čištění a ostření nožů a krytu je dalším krokem údržba. Vše co potřebujete je přípravek WD-40. Je to vynikající čistič sekaček na trávu. Jednoduchým nastříkáním přípravku WD-40 na nože a kryt dojde k tomu, že tráva se na ošetřené povrchy nepřichytí. Kryt a nůž budou navíc chráněny před korozí, takže Vaše sekačka na trávu bude fungovat bez problémů a v nejlepším možném stavu po dlouhou dobu. Jedná se o jeden z nejlepších čističů sekaček na trávu a mazivo pro zahradní techniku, udržuje je dlouhodobě funkční a v ideálním stavu. Čištění a údržba sekaček na trávu tak budou už vždy snadné a rychlé.

Krok # 9

Po dokončení mazání nožů a krytu sekačku znovu sestavte. Namontujte nůž na své místo a pevně a důkladně jej dotáhněte. Jakmile jsou nože nasazeny a dotaženy, sekačku postavte na kolečka. Nyní opět připojte zástrčku kabelu do zástrčky zapalovací svíčky, naplňte nádrž benzinem a sekačka je nyní opět připravena k použití.

Čištění nožů sekačky netrvá dlouho, ale pokud to děláte správně a pravidelně, prodloužíte životnost sekačky a zvýšíte její účinnost. Nože budou ostré a budou trávu moct stříhat na správné úrovni. WD-40, nejlepší čistič na sekačky na trávu. Nanesením přípravku WD-40  na nůž nebude docházet ke hromadění nečistot a rzi, což nůž udrží v dobrém stavu pro dlouhodobé použití.

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: Instagram: @originalwd40_czech   | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com nebo přímo na stránkách o značce WD-40.

Podívejte se zároveň na naše produkty.

Navštivte naše sociální sítě: