Pravděpodobně jste již někdy googlovali „Jak čistit řetězovou pilu“, ale my Vám poradíme lepší způsob. Pokud si přejete prodloužit životnost své řetězové pily, musíte se ujistit, že je v perfektním technickém stavu. K tomu budete muset provést některé kroky všeobecné péče a údržby, které zahrnují:

  1. Před každým startem pily zkontrolujte hladinu oleje pro mazání řetězu
  2. Řetěz udržujte nabroušený, abyste dosáhli efektivnějších výsledků a zabránili zpětným rázům
  3. Po každém použití odstraňte z řetězové pily nečistoty

Při manipulaci s ostrými předměty buďte vždy opatrní a používejte ochranný oděv. Pokud se na práci s řetězovou necítíte, pilu nepoužívejte.

Jak nabrousit řetěz motorové řetězové pily

Chcete-li nabrousit zuby řetězové pily, nejdříve pilu upněte do bezpečné polohy, nejlépe do svěráku. Jakmile to uděláte, aktivujte brzdu řetězu a začněte brousit zuby pilového řetězu. Přitom se ujistěte, že šipky pilovací měrky ukazují ke špičce vodící listy řetězové pily.

Nyní začněte pilu brousit v pravém úhlu k válečkům řetězové pily. Pokračujte a nabruste všechny pilové zuby. Pracujte s lehkým přítlakem a plynule. Až budete hotovi, můžete řetězovou pilu otočit a začít na druhé straně.

Jak čistit řetězovou pilu

To je další velmi důležitá část čištění a údržby Vaší řetězové pily. Specifické fáze tohoto procesu, které vyžadují zvláštní pozornost, zahrnují nalezení západky krytu a odstranění krytu. Jakmile je toto provedeno, začněte čistit pás brzdy řetězu. Můžete také vyčistit vodící lištu řetězové pily pomocí úzkého kusu železa nebo dřeva, abyste odstranili všechny nečistoty uvíznuté ve vedení řetězu.

Dále byste měli najít kryt válce a odstranit jej. Po vyjmutí můžete umýt vzduchový filtr a vyčistit chladicí žebra tak, že odstraníte veškeré nečistoty, které jsou vidět. Nakonec můžete zkontrolovat lopatky setrvačníku, abyste odhalili případné nečistoty. Ty mohou způsobit blokování přívodu vzduchu, který chladí motor řetězové pily, a je nutné je odstranit.

Mazání řetězu řetězové pily přípravkem WD-40

Řetěz řetězové pily bude muset být dobře naolejován, aby dokonale fungoval. Abyste se ujistili, že bude fungovat dobře, použijte přípravek WD-40. WD-40 funguje skvěle jako prevence koroze i jako mazivo. Kromě toho také brání usazování nečistot, které vznikají při každém použití pily.

A je to hotové, kolegové dřevorubci. Vaše řetězová pila je nyní správně naolejovaná a naostřená pro další práci. Jediné, co musíte udělat pro delší a efektivnější životnost tohoto důležitého nářadí, je zajistit, aby byla řetězová pila pravidelně čištěna a byla jí poskytování základní údržba. Pokud nebudete provádět správný proces údržby, bude Vás s největší pravděpodobností brzy čekat nákladná výměna dílů nebo celé řetězové pily.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu. 

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.