Jízdní kolo a veškeré jeho příslušenství a doplňky k jízdě budou trpět následky, pokud je pravidelně nečistíte. Jízdní kola nejsou příliš levné věci, tak proč neudělat to nejlepší, abyste se o ně postarali? Dobře fungující jízdní kolo umí přeci vykouzlit úsměv na tváři!  

Proč je nutné čistit příslušenství a doplňky pro jízdní kola?

Na Vašem kole je tolik malých dílů a příslušenství, které by neměly zůstat bez pozornosti. Všechny mají specifickou funkci, která je nezbytná pro to, aby celé ústrojí běželo hladce a správně. Pokud necháte pot na rámu vašeho kola z uhlíkových vláken, bude to mít na kolo dopad. A podobně, pokud necháte nahromadit nečistoty na hnacím ústrojí, může to vést k opotřebení kazety a řetězů Vašeho kola. Jakákoli špína na drahých karbonových ráfcích za deštivého počasí může negativně ovlivnit brzdný účinek kola.

Nejlepší je nenechávat příslušenství Vašeho kola špinavé. Chcete-li jezdit dlouhodobě a bez problémů na kole, je nutné jej pravidelně čistit.

Jak často mám čistit příslušenství jízdního kola?

Po každých několika jízdách na kole je nejlepší jej vyčistit (zvláště pokud jste jezdili v dešti). Nejlepší na tom všem je, že s moderními nástroji, zařízením a čisticími přípravky, jako je WD-40, již není problém Vaše kolo a příslušenství vyčistit. Pomocí malého množství přípravku WD-40 můžete snadno Vaše příslušenství pro jízdní kola vyčistit. 

Jakákoli nečistota nebo zbytky na pohybujících se součástech Vašeho jízdního kola mohou ovlivnit jeho fungování. Jeho pohyb bude omezen a při jízdě budete muset vynaložit větší úsilí než dříve. Po vyčištění budete cítit výrazný rozdíl ve výkonu kola. Po vyčištění příslušenství jízdního kola uvidíte další rozdíl. Vaše jízdní kolo bude jezdit hladce a snadněji. 

Když jezdíte na kole, myslete také na to, že je třeba věnovat nějaký čas údržbě Vašeho jízdního kola. Zvýší to životnost kola a zároveň vylepší Vaše zážitky z jízdy!

Přečtěte si více o WD-40.