Jako správný motocyklista se obvykle snažíte, aby byl Váš motocykl jako nový a lesklý. Dopřávat motocyklu drahou péči každých několik dnů výrazně zatíží Vaši peněženku. Proto Vám přinášíme několik tipů, jak provádět čištění, abyste dosáhli u Vašeho motocyklu zářivého lesku.

Používejte vodu a pouze vhodné čisticí prostředky

Umyjte motocykl vodou, ale nepoužívejte vody příliš velké množství. Pro mytí používejte pouze správný čisticí prostředek. Na trhu jsou k dispozici samostatné produkty pro jednotlivé účely. Dávejte pozor na to, abyste nepoužívali abrazivní výrobky nebo víceúčelové čisticí prostředky, které by mohly poškodit chrom nebo lak, protože to je ta poslední věc, kterou byste si jako oddaní motocyklisté přáli.

Automobilový šampon nebo detergenty mají nastavené hodnoty pH, které zajišťují, že na laku nezpůsobí žádné škody. Poohlédněte se na trhu po doporučených produktech pro jednotlivé účely, např. šampony, oživovače sedadel, atd.

Vysokotlaké čištění

Vysokotlaká voda je úžasný způsob, jak odstranit nahromaděné nečistoty z povrchu vozidla, a to platí i pro motocykly. Účinně odstraňuje bláto a zatvrdlou špínu. Vysokotlaká voda odstraňuje nečistoty ze skrytých oblastí, kam nemůžete dosáhnout hadříkem nebo kartáčem a zabraňuje tak korozi.

Na druhé straně musíte být při použití vysokotlaké vody opatrní, protože voda se může dostat do elektrických okruhů a způsobit poruchu motocyklu nebo může způsobit odmaštění v oblastech, kde je lubrikace nezbytná. Pokud tedy používáte tlakovou myčku, je nutné zakrýt veškerá exponovaná elektrická vedení nebo obvody a vyhnout se takovým místům, jako jsou řetězy a brzdy, kde je potřeba mazání.

Každý motocyklista by měl mít správné vybavení pro čištění

Motocyklisté by měli mít základní příslušenství pro čištění motocyklu. Příslušenství obsahuje vhodné kartáče, správné tkaniny, houbičky atd. Pro různé oblasti motocyklu používejte samostatné houbičky a hadříky, abyste dosáhli zářivého lesku Vašeho motocyklu. Například houbičku, kterou jste použili k odmašťování kola, nemůžete použít k čištění sedadla, protože sedadla znečistíte mazivem.

Stejně tak textilie, kterou jste použili při čištění nečistot z blatníků, by neměla být použita k čištění lakovaných částí, protože zachycená nečistota způsobí poškrábání a kruhové škrábance na laku. K čištění pneumatiky a odmašťování na špínu náročných oblastí v blízkosti motoru použijte kartáč. Můžete také použít starý zubní kartáček pro malé plochy nebo otvory, kam se nemůžete dostat větším kartáčem.

Každý motocyklista by měl používat tento lubrikant

Použijte olejový sprej k namazání oblastí, o kterých si myslíte, že by se mohly během mytí odmastit. Použijte mazivo na řetěz k namazání řetězu nebo použijte běžné mazivo. Měli byste také zkontrolovat další oblasti, o kterých si myslíte, že je nutné je namazat.

Lesk pomocí přípravku WD-40

Po dokončení mytí motocyklu někdy stále nemá lesk, který má obvykle. V takovém případě bude nutné se poohlédnout po leštícím prostředku, což je zdlouhavý proces. Navíc, pokud obnovíte vybledlé barvy pomocí třecích směsí, odstraníte vrstvu barvy.

Proto je ideálním řešením použití spreje WD-40 jako leštícího přípravku, protože zajistí zářivý lesk povrchu motocyklu, odstraňuje houževnaté skvrny na laku a odstraní vyblednutí.

 

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.