Většina lidí si to neuvědomuje, ale jízdní kola jsou součástí údržby domácnosti. Nejsou sice přímo součástí Vašeho domova, ale používáte je pro přepravu. Jízdní kolo zaparkované doma v garáži nebo zamčené na dvorku je nutné udržovat.Jednou z nejdůležitějších částí Vašeho kola jsou jeho rukojeti. Stávající rukojeti řídítek můžete opravit nebo nasadit nové. Dnes si řekneme, jak na řídítka nainstalovat nové gumové rukojeti. Domácí údržba a její tipy jsou obsahem tohoto článku.

Proč používat gumové rukojeti?

Gumové rukojeti Vám poskytnou pohodlný úchop. Nekloužou z místa, tedy za předpokladu, že jste je na řidítka správně nainstalovali. Široce dostupné gumové rukojeti jsou pevné. Když jedete na kole, nesklouznou, ale zůstanou na místě. Skutečná výzva spočívá v jejich instalaci na trubku řídítek bez jejich natržení nebo roztržení Použijete-li nadměrnou sílu k tomu, abyste je na trubku řídítek nasadili, roztrhnou se. Proto musíte být opatrní. 

Domácí údržba: Kroky k instalaci gumových rukojetí na řídítka Vašeho jízdního kola

Za prvé, budete muset použít dobré mazivo, abyste je mohli lehce posouvat na řídítkách. K namazání gumových rukojetí můžete použít přípravek WD-40 a poté rukojetí nasunout na řídítka. Jakmile máte obstarán přípravek WD-40, nainstalujte gumové rukojeti na kolo tímto způsobem:

1. Odstraňte staré gumové rukojeti

Staré gumové rukojeti opatrně nařízněte ostrým odlamovacím nožem a odstraňte je z řídítek.

2. Řidítka očistěte

Otřete trubku řídítek, abyste odstranili veškeré zbytky. Očistěte povrch a osušte jej hadříkem.

3. Nastříkejte přípravek WD-40 na vnitřní stranu nových gumových rukojetí

Nastříkejte přípravek WD-40 na vnitřní stranu nových gumových rukojetí a lehce nasuňte rukojeti na trubku řídítek. Gumové rukojeti netahejte, ale tlačte je! Tím, že je na své místo zatlačíte, se zvětší otvor rukojeti, což umožní snadné nasazení na trubku řídítek. Umístěte gumové rukojeti přesně tam, kam je chcete umístit a natočte je do správné/požadované polohy vzhledem ke směru jízdy. Vzhledem k tomu, že jsou rukojeti uvnitř stále vlhké, můžete je v případě potřeby ještě posunout nebo pootočit.

4. Nechte gumové rukojeti úplně vyschnout

Než budete moci kolo používat, musíte gumové rukojeti nechat úplně vyschnout. Suchým hadříkem můžete otřít přebytečný přípravek. Jakmile gumové rukojeti vyschnou, můžete jezdit na kole, aniž by hrozilo sesmeknutí nových gumových rukojetí z řídítek.

Pokud provádíte pravidelně všeobecnou údržbu domácnosti, přidejte jízdní kolo do svého seznamu úkolů.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.