Proč je sekačka na trávu důležitá

Sekačka na trávu jsou důležitým zařízením. Pomáhají nám udržovat vizuální přitažlivost našich domů a udržovat okolí v pořádku. Nejlepší na sekačce je to, že si vše můžete udělat sami.

Sekání trávy je snadné i zábavné, nicméně udržování sekačky ne. Většina majitelů domů na sekačku po každém použití ihned zapomene. To je nejen škodlivé pro součásti stroje, ale také významně snižuje životnost celé sekačky.

Špatně udržovaná sekačka se může zastavit uprostřed prací. A nejen to. Může se porouchat tak, že už nebude opravitelná.

Chcete-li údržbu provádět sami (DIY), musíte dbát na následující 

Dnes Vám pomůžeme prodloužit životnost Vaší sekačky na trávu.

Sekačka na trávu se musí řádně vyčistit a čištění je nutné provádět pravidelně. Jakékoli zbytky trávy nebo jiných plevelů je nutné okamžitě z těla sekačky odstranit. Navíc pokud mají čepele sekačky kolem sebe nahromaděnou trávu, nejsou schopny dosáhnout maximálního výkonu a účinnosti.

Po každém použití musí být vyprázdněn a důkladně vyčištěn zásobník na posekanou trávu. Tráva, která zůstane v zásobníku na posekanou trávu, může způsobit problémy později.

Dále je důležité zkontrolovat všechny matice a šrouby, abyste se ujistili, že se nic nepovolilo. Uvolněné matice a/nebo šrouby mohou způsobit celkové uvolnění sekačky a může dojít k odpadnutí některých dílů. Současně zkontrolujte správný chod sekačky a bezpečnostní prvky na sekačce, zda plní řádně svou funkci. Tuto kontrolu můžete snadno provést sami.

Pokud jsou čepele tupé, nebudou sekat trávu správně. Proto je nutné zkontrolovat jejich ostrost a zda jsou rovné. Je také důležité, abyste dodržovali bezpečnostní opatření při manipulaci s čepelemi. Odneste sekačku do odborného servisu, pokud to nemůžete nebo neumíte udělat sami.

Dříve než budete sami provádět na sekačce jakoukoliv údržbu, je nutné si prostudovat uživatelskou příručku k sekačce na trávu, která je součástí dodávky Vaší sekačky, což může být velká pomoc při poruchách.

Sekačky na trávu Vám pomohou udržet trávník dobře posekaný a udržovaný. A stejně jako jakékoli jiné zařízení, i sekačky na trávu vyžadují pravidelnou údržbu a opravy. S pravidelnou péčí budou mít také delší životnost.

Co Vám pomůže při údržbě sekačky?

Použijte WD-40 k čištění a ochraně proti korozi. WD-40 Vám pomůže odstranit posekanou trávu, která je přichycená na těle sekačky a současně sekačku lubrikuje!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.