Každá položka na našem seznamu vybavení je součástí Vaší ochrany, aby bylo Vaše každodenní ježdění méně stresující. Přečtěte si, co vše potřebujete pro svou motorku. Motocyklista se přece musí chránit.

1.     Motocyklista a helma

Všichni dobře známe význam tohoto příslušenství pro záchranu života. Každý motocyklista by měl mít helmu, která splňuje mezinárodní bezpečnostní normy. Měli byste také vědět, že pět let po vyrobení helmy začínají degradovat lepidla, která ji drží pohromadě. A týká se to i helmy, která nebyla poškozena při nehodě nebo kterou jste příliš nepoužívali.

Kromě toho je uzavřená i otevřená helma vystavena hluku větru ve výši až 115 decibelů, což může způsobit trvalé poškození sluchu jezdce. Proto Vám doporučujeme používat špunty do uší.

2.     Rukavice

Častá reakce, která je naprogramována do mozku každého motocyklisty, je dát při pádu ruce před sebe. Když k tomu dojde, může dojít ke zlomení zápěstí o vozovku ještě předtím, než jezdec vůbec dopadnete na zem. Proto doporučujeme, abyste si pořídili chrániče zápěstí a dlaní, které jsou buď vyrobeny z kůže, nebo ze speciálního plastu. Je také doporučeno, abyste měli pod rukavicemi chráněné zápěstní kůstky a klouby titanovými nebo plastovými prvky. Ochrana je důležitá.

3.     Chrániče ramen a loktů

Existuje mnoho bund pro motocyklisty, které mají tento doplněk v sobě integrovaný, ale nemusí to být vždy případ všech značek, zejména těch designových. Pokud si přejete takové nevyztužené bundy nosit, opatřete si bezpečnostní ramenní a loketní chrániče.

4.     Motocyklista a chrániče kolen

Motocyklistické oblečení už má tyto funkce v sobě integrovány. Doporučujeme opatřit si nějaké chrániče kolen, které budou zakrývat kolenní klouby. Nejen, že ochrání nejdůležitější kloub nohy, ale také Vám jsou schopny ochránit při havárii větší část nohy. 

5.     Chránič zad a páteře

A konečně, pro motocyklisty je někdy těžké pochopit, proč chránit záda a páteř, když mají ochranu kolen a loktů. Zde bychom chtěli všechny upozornit, že lokty a kolena budou nepoužitelné, pokud si zlomíte páteř. Obstarejte si samostatnou ochranu zad a páteře (tzv. páteřák), která zasahuje až dolů přes kostrč.

Pokud je budete nosit pod oblečením, nebudete mít o další vrstvu navíc, protože tyto chrániče jsou obvykle tenké a prodyšné. A i kdyby tomu tak nebylo, co upřednostňujete více, příjemný vánek nebo Vaši bezpečnost? 

Společnost WD-40 chápe, že výkon je nesmírně důležitý. Pokud tedy potřebujete čistič brzd, čistič řetězů, vosk a leštěnku na motocykly – WD-40 je zde pro Vás.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.