Co znamená WD-40?Co je WD-40?

WD-40® doslovně znamená „Water Displacement, 40th formula“ (česky: vytěsnění vody, formulace č. 40). Jedná se o název přímo z laboratoře, který používal chemik při vývoji výrobku v roce 1953. Chemik Norm Larsen se pokoušel připravit formulaci, která by zabránila korozi – úkol, který se provádí vytěsněním vody. Vytrvalost Norma Larsena se vyplatila, když při pokusu č. 40 formulaci zdokonalil.

K čemu slouží přípravek WD-40 Multi-Use-Product?

WD-40® MULTI-USE PRODUCT SPLŇUJE 5 ZÁKLADNÍCH FUNKCÍ:

MAŹE: Mazací přísady výrobku se rozptýlí a přilnou na všech pohyblivých dílech.

PENETRUJE: WD-40® Multi-Use Product uvolňuje vazbu rzi a kovu a uvolňuje přilepené, zmrzlé nebo zrezavělé kovové díly.

CHRÁNÍ: Výrobek chrání povrchy kovů díky přísadám odolným proti korozi, které chrání před vlhkostí a dalšími korozivními elementy.

ODSTRAŇUJE: WD-40® Multi-Use Product se dostane pod nečistoty, špínu a mastnotu. Používá se pro odstranění nečistot z nářadí, zařízení a vozidel. WD-40® Multi-Use Product v tekuté formě také rozpouští lepidla, což umožňuje snadné odstranění přebytečného pojivového materiálu.

VYTĚSŇUJE VLHKOST: Díky tomu, že vytěsňuje vlhkost, přípravek WD-40® Multi-Use Product rychle vysuší elektrické systémy, aby se eliminovaly zkraty způsobené vlhkostí.

Co obsahuje WD-40 Multi-Use-Product?

WD-40 Multi-use product je všestranné řešení pro použití v domácnosti, v garáži i ve výrobních závodech. Jedná se o komplexní směs mazacích olejů, výkonných aditiv, povrchově aktivních látek a rozpouštědel, které dohromady zajišťují lubrikaci, penetraci, vytěsnění vody, čištění a ochranu proto korozi na různých kovových površích. Nemůžeme Vám sdělit jeho přesné složení, protože jde o naše pečlivě hlídané tajemství, ale můžeme Vám říct, co přípravek neobsahuje. WD-40 neobsahuje rybí olej. Neobsahuje žádné karcinogeny, teratogeny nebo mutageny. Neobsahuje těžké kovy. Neobsahuje žádné látky, na které se vztahuje SVHC (Substances of Very High Concern /česky: látky vzbuzující velmi velké obavy/). Rovněž neobsahuje silikon a kyseliny. Obsahuje hnací plyn CO2 (místo LPG), proto získáte v každé nádobě větší množství přípravku.

Jaká je doba trvanlivosti přípravku WD-40 Multi-Use-Product?

WD-40® je výrobek trvalého charakteru, který je navržen a vyroben tak, aby splňoval vysoké požadavky. Výrobek by měl fungovat dle očekávání po téměř neomezenou dobu, avšak skutečný výkon je ovlivněn délkou životnosti mechanických prvků, jako je sestava ventilu na aerosolových nádobách. Za trvanlivost jako takovou je považována doba 5 let od data výroby, ale výrobek často funguje dle očekávání po značně delší dobu. WD-40® je nutné skladovat v rozmezí 4 až 54 stupňů Celsia a před použitím je nutné jej protřepat.

——————-

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: Instagram: @originalwd40_czech   | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com nebo přímo na stránkách o značce WD-40.

Podívejte se zároveň na naše produkty.

Navštivte naše sociální sítě: