Možná jste si všimli, že po každém použití je motorová řetězová pila plná nečistot a mastnoty. Někdy se na pile zachytí i pryskyřice ze dřeva nebo míza ze stromu nebo polen. Nepotřebujete profesionála, aby Vám říkal, že se musíte naučit, jak správně čistit motorovou pilu. Naučit se čistit motorovou pilu může být někdy otázkou života a smrti. I když je řetězová pila nová, její robustní konstrukce a sofistikované technologie představují velkou hrozbu. Představte si, jak moc riskujete, když se dáte do práce se znečištěnou a zanesenou motorovou pilou. Proto čistěte řetězovou pilu jako profesionálové

Při manipulaci s ostrými předměty buďte vždy opatrní a používejte ochranný oděv. Pokud se na práci s řetězovou necítíte, pilu nepoužívejte.

1. Jak by Vám s čištěním řetězové pily poradil profesionál

První věc, kterou musíte udělat, je vyčistit řetěz. Tím zajistíte, že Vaše řetězová pila bude pracovat efektivně a bez vynaložení velkého úsilí a dosáhnete zamýšlených výsledků práce. Jako první krok zajistěte pilu ve stabilní poloze tak, aby se při práci skutečně nepohybovala, tedy například ve svěráku.

Jakmile se ujistíte, že při čištění nehrozí žádné nehody, pokračujte a odstraňte řetěz. Na pile je knoflík pro odstranění řetězu. Po vyjmutí vložte řetěz do roztoku vody a čisticího prostředku pro domácnost. Čisticí prostředky pro domácnost můžete nahradit jedním šálkem čpavku na cca 3,5 litru vody. Řetěz ponechte v roztoku minimálně 20 minut, poté jej vyjměte a vyčistěte měkkým kartáčkem.

Pokračujte v čištění řetězu, dokud není na pohled čistý.

2. Čistěte řetězovou pilu – přípravek WD-40 chrání řetěz před mastnotou a rzí

Nyní přichází poslední krok čištění řetězové pily. Před upevněním řetězu zpět na pilu jej nejprve důkladně vysušte, aby nehrozila tvorba rzi. Další preventivní opatření je ošetření řetězu přípravkem WD-40.

Přípravek WD-40 zajistí, že řetěz řetězové pily bude řádně promazán a bude mít snížené tření mezi řetězem a vodící lištou. Řetězová pila tak může řezat rovnoměrněji a rotovat volněji. Výsledkem je, že řetězová pila bude vytvářet minimální tepelnou energii a bude mít maximální účinnost.

A konečně, přípravek WD-40 Vaší řetězovou pilu také ochrání před korozí a odpudí všechny nežádoucí nečistoty. Přípravek WD-40 naneste na řetěz řetězové pily pomocí stříkací pistole nebo přímo z plechovky se sprejovým rozprašovačem. Jakmile je řetěz řádně namazán, použijte čistý hadr k setření veškerého přebytečného přípravku, protože zbytky mohou pile uškodit.

A je to hotové, kolegové dřevorubci. Pomocí těchto dvou jednoduchých kroků můžete čistit Vaší řetězovou pilu po každém použití!


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.