Nekazí zamlžené zrcadlo náhodou celý jeho smysl? Zrcadlo v takovém stavu dokonce kazí celkový dojem z interiéru. Proto je na čase zahájit čištění zrcadel.

Pokud zrcadla u Vás doma vypadají špinavě, neudržovaně nebo zanedbaně, tak proč to nezměnit? Chceme se s Vámi podělit o následující tipy a triky pro čištění zrcadel. 

1. Základní čištění

Touto základní metodou čištění zrcadel byste měli zrcadla čistit každodenně, protože vám to pomůže vyhnout se šmouhám, čerstvému umazání a nečistotám. Vše, co musíte udělat, je nastříkat na zrcadlo trochu vody, abyste uvolnili všechny nečistoty.

Poté otřete povrch zrcadla kruhovými pohyby složenou papírovou utěrkou nebo houbičkou, dokud nebude povrch čistý. Můžete například během čištění i vyměnit papírovou utěrku, která je nyní znečištěná a pokračovat s novou, dokud nebudete spokojeni.

Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, otření zrcadla zakončete rovnoměrnými svislými a horizontálními tahy, abyste se zbavili všech pruhových šmouh. 

2. Čištění zrcadel s bavlněnými utěrkami

Poradili jsme vám, jak vyčistit povrch zrcadla, ale čištění rámů zrcadel je opravdovou výzvou. Zde můžete použít bavlněné utěrky, abyste se dostali až do okrajů. Po úspěšně dokončené práci velice oceníte výsledný efekt. Jste na dobré cestě k čistému zrcadlu. Čištění zrcadel může být i zábavné.

3. Vyčištění zrcadla utěrkou z mikrovlákna

Toto je poslední krok v procesu čištění zrcadla. Použijte utěrku z mikrovláken a rychle povrch zrcadla znovu otřete. Proč opět povrch zrcadla? No, utěrky z mikrovláken vyčistí všechny stopy po papírových utěrkách. Také si všimnete, že papírové ručníky vypouštějí trochu prachu na povrch Vašich zrcadel, což nechceme. To je důvod, proč je ošetření utěrkami z mikrovláken důležité, poskytne Vašemu zrcadlu ještě lesklejší vzhled. 

4. Použití alkoholu

Smíchejte vodu a 70% alkohol v poměru 1:1 a nalijte směs do lahvičky s rozprašovačem. Lahvičku dobře protřepejte, aby se směs opravdu promíchala a poté z určité vzdálenosti naneste rozprašovačem roztok na povrch zrcadla.

Pokračujte leštěním povrchu zrcadla utěrkou nebo rukavicí z mikrovlákna. Měli byste si okamžitě všimnout, že zamlžení zrcadla začne zmizet. Postup opakujte tolikrát, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Jiné metody čištění zrcadel přímo doma zahrnují použití octa, kukuřičného škrobu nebo dokonce pomerančového esenciálního oleje. Dokonce, i když byste všechny tyto látky smíchali, vytvořili byste si v domácích podmínkách silný nástroj pro čištění zrcadel. Vaše zrcadlo opravdu doplňuje atmosféru Vašeho krásného domova.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.