Dveře na terasy jsou pravděpodobně nejčastěji používanými dveřmi v domácnostech. Je proto důležité, abyste věděli, jak je správně čistit a mazat. Pokud máte domácího mazlíčka, dveře na terasu se pravděpodobně používají více než obvykle, protože hrají důležitou roli při zajišťování rychlého přístupu Vašeho chlupatého mazlíčka do venkovního prostoru. Jak namazat dveře na terasu se dozvíte v našem článku.

Neustálé používání dveří však znamená nevyhnutelné opotřebení, které se vyskytuje například ve formě vrzání nebo obtížného chodu dveří. Chcete-li udržet dveře na terasu v dobrém stavu, musíte je pravidelně čistit a promazávat, aby Vám bez problémů mohly sloužit po mnoho dalších let.

Zde je návod, jak dveře na terasu namazat bez jakýchkoli potíží.

Odstraňte volné nečistoty

Pomocí výfuku vysavače vyfoukejte všechny volné nečistoty a prach. Nejprve na jedné straně dveří a poté na druhé. Stejný postup opakujte také pro zárubeň.

Můžete mít dva druhy terasových dveří, posuvné nebo otevíravé. Ať už máte jakýkoli typ, setřete z nich nečistoty. Máte-li posuvné dveře, pak kromě samotných dveří a zárubně budete muset vyfoukat i plochy kovových pojezdů.

Plocha kovových pojezdů může být znečištěna chlupy z domácích mazlíčků, takže při čištění dbejte, abyste pojezdy vyčistili důkladně.

Dveře vyčistěte čističem

Použijte neabrazivní domácí čisticí prostředek a nastříkejte trochu přípravku na části dveří, které vypadají fádně a špinavě. Vezměte čistý hadr a dveře vydrhněte. Jakmile jsou dveře čisté, můžete přejít na další krok.

Jak namazat dveře na terasu – Použijte mazivo

Pokud máte doma mazivo, které používáte, můžete jej použít i pro tento účel. Pokud jej doma nemáte, doporučujeme Vám použít silikonové mazivo ve spreji jako je WD-40 Specialist Silicone Lubricant nebo univerzální víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product . Je odolný vůči vodě a neoxiduje snadno. A výrazně zlepšuje kluzné schopnosti jakéhokoli povrchu.

Máte-li posuvné dveře, použijte sprej a nastříkejte jej v dostatečném množství na plochy pojezdů a do rohů. Ale pokud máte otevíravé dveře, použijte sprej nebo plechovku s tryskou. Musíte dostat olej přímo na panty a sprej Vám nemusí poskytnout dostatečnou přesnost.

Nastříkněte vybrané mazivo na závěsy dveří. Pro uvolnění pohybu několikrát dveře otevřete a zavřete.

U posuvných dveří je po použití maziva také několikrát otevřete a zavřete.

Po dokončení čištění a promazání dveří vezměte čistý hadřík a setřete přebytečný přípravek ze dveří. Vaše dveře na terasu jsou nyní připraveny.