Pokud hledáte nějaké tipy na DIY činnosti pro Váš domov, níže uvádíme některé z těch nejlepších. 

1.    DIY činnost: snadné instalatérské opravy

Abyste zajistili hladký průtok vody potrubím, musíte se postarat o následující.

Pokud nedbáte na to, co lijete do odpadu, začne se potrubí ucpávat. Když naléváte do odpadního potrubí tučné nebo mastné látky, protékají sifonem spolu s teplou vodou. Ale jakmile opustí dřez, ochladí se a začnou tuhnout.

Proto je důležité, abyste nikdy nelili olejové nebo mastné látky do odpadu, např. sýr nebo rostlinný olej. Pokud jste to však náhodou udělali, nalijte do dřezu horkou vodu, aby dotekla co nejdále. Můžete také přidat do myčky na nádobí mycí prostředek na nádobí pro usnadnění uvolnění těchto mastných usazenin v odpadu.

Na druhou stranu, pokud jde o odtok z našich koupelen, jsou největšími viníky ucpávání vlasy. Do sprchového odtokového žlabu bude nutné nainstalovat sítko na vlasy. To je něco, co můžete udělat sami. Po každém sprchování nebo jednou denně musíte sítko vyndat a vyčistit jej.

2.    DIY činnost: údržba klimatizace

Klimatizace jsou nejdůležitějšími a zároveň nejvíce zanedbávanými spotřebiči v domácnostech, zejména pokud jde o jejich údržbu. Měli bychom o ně pravidelně pečovat, protože jsou to nejdražší spotřebiče na opravy a ještě nákladnější je jejich kompletní výměna.

Chcete-li provést údržbu sami, musíte nejdříve zkontrolovat potrubí pro kondenzát, zda voda řádně vytéká. Potom musíte vyjmout filtry a zjistit, zda jsou dostatečně čisté. Čištění filtrů je snadné. Stačí je vyčistit proudem vody. Špinavé filtry způsobují zvýšené zatížení klimatizační jednotky a také negativně ovlivňují kvalitu vzduchu uvnitř.

Udržujte vnitřní a venkovní jednotky bez nečistot a usazenin. U špinavého systému je větší riziko rozbití při provozu a také spotřebovává více energie z důvodu neúčinnosti.

3.    DIY činnost: ochrana proti korozi

Ochrana proti korozi je důležitá pro udržení kovových zařízení a přístrojů bez rzi a zajišťuje jejich dlouhou životnost. S přípravkem WD-40 to můžete udělat i sami. Stačí si vzít nádobku WD-40 a kartáč. Nastříkejte dostatečné množství přípravku WD-40 na předmět, ze kterého potřebujete odstranit rez. Před ošetřením vždy dodržujte pokyny výrobce.

Dále použijte k odstranění rezu kartáč. Jakmile jste hotovi, opláchněte povrch přípravkem WD-40, abyste odstranili zbytky rzi z kovu. Ponechte na předmětu vrstvu WD-40, abyste jej ochránili před korozí a vznikem rzi.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.