Role lepicí pásky Duct Tape se vyskytují téměř ve všech sadách nástrojů na světě díky své dostupnosti, všestrannosti a samotné skutečnosti, že lepí jako lepidlo. Lepicí pásky Duct Tape jsou formulovány s tzv. přírodními pryžovými sloučeninami, které zajišťují dlouhodobou a pevnou přilnavost. Ale co může odstranit zbytky takové lepicí pásky? Odstraňte zbytky lepicí pásky Duct Tape několika způsoby, které jsou popsány v našem článku.

Požehnání lepicí pásky Duct Tape je zároveň prokletím, protože odstranění zbytků není snadné. Čistící práce po odstranění lepicí pásky Duct Tape nebyl nikdy snadný úkol a téměř vždy se ocitnete ve velmi „lepivé situaci“.

Možná Vás zajímá, čím efektivně odstranit zbytky lepicí pásky Duct Tape. Zde jsou možnosti:

Možnost č. 1: Seškrábání lepidla

V případě, že zbytky lepicí pásky Duct Tape nejsou příliš odolné a jsou minimální, lze pro odstranění veškerých nečistot použít špachtli. Jediné, co musíte udělat, je začít od jednoho konce a pak se pomalu pohybovat směrem nahoru za neustálého škrábání.

Možnost č. 2: Navlhčení teplou vodou

Teplá voda je známá jako velmi účinná, protože odstraňuje zbytky lepicí pásky bez jakéhokoli úsilí z linolea, vinylu a skla. Teplo z vody změkčuje samotnou strukturu lepidla lepicí pásky Duct Tape a viskozita tlačí všechny zbývající stopy pryč. Můžete také přidat jednu nebo dvě kapky mycího prostředku nebo mýdla a nechat působit 10 až 20 minut.

Možnost č. 3: Rozpusťte zbylý zbytek v alkoholu

Pokud chcete úplně rozpustit lepidlo, které drží neporézní povrch pohromadě, zkuste zbytky vydrhnout alkoholem. Měli bychom však dodat, že toto rozpouštědlo není vhodné pro lakované povrchy a měli byste vždy účinek otestovat na malém kousku, i když pracujete se sklem nebo kovem.

Při práci s alkoholem zjistíte, že se kapalina rychle vypařuje a uvidíte, kde je ještě potřeba trochu škrábání. Nepřehánějte to; jednoduše použijte hadr a namočte jej do isopropylového roztoku.

Možnost č. 4: Lubrikace přetrvávajících zbytků

Maziva a oleje vytěsňující vodu fungují krásně, protože každý z nich velmi účinně odstraňuje zbytky lepicí pásky Duct Tape z ošetřeného dřeva, vinylu, linolea a skla. Nejlepší produkt, který doporučujeme pro tuto situaci, je WD-40.

Možnost č. 5: Zahříváním

Horký vzduch je dalším známým faktorem, pokud jde o oslabení přilnavosti a zbytků lepicí pásky Duct Tape. Díky teplu bude docela snadné odstranit zbývající nečistoty z jakéhokoli ošetřeného nebo neošetřeného povrchu, kde se bojíte používat vodu nebo olej. Tato metoda však bude vyžadovat trochu úsilí.

Vše, co musíte udělat, je vzít vysoušeč vlasů a držet jej v odpovídající vzdálenosti (10-20cm) od znečištěného povrchu. Pracujte po malých částech a před seškrábáním zbytků vždy několikrát na oblast aplikujte několik krátkých dávek chladného vzduchu.

Nyní jste oficiálně odborníkem na to, jak odstranit zbytky lepicí pásky Duct Tape!