Každý ví, jaký nepořádek vznikne při práci s betonem. Důvodem je skutečnost, že beton se přichytí k jakémukoliv vybavení, které používáte, a po zaschnutí vytvoří velmi pevný povlak. Preventivní údržba je zcela vyloučena, protože neexistuje způsob, jak zabránit skvrnám od betonu. Tento článek Vám poradí, co použít k odstranění betonu z kovu. Čím odstranit beton z kovových povrchů? Na to Vám odpoví náš článek.

I když je odstraňování betonu z kovu docela obtížná práce, existuje několik snadných způsobů, jak tuto práci provést. Nejprve budete muset trochu zaexperimentovat, abyste zjistili, který způsob funguje pro danou situaci nejlépe.

Olej na uvolňování betonu

Můžete předejít velkému úsilí tím, že vyzkoušíte pro preventivní údržbu olej na uvolňování betonu. Nastříkejte olej na zařízení nebo jakoukoli jinou znečištěnou oblast, abyste vytvořili bariéru mezi lakovaným kovem a betonem.

Je známo, že olej na uvolňování betonu kombinuje minerální oleje, takže beton nezbarví. Tyto produkty se také sestávají z některých speciálních uvolňovacích činidel, které pomáhají kovům odpuzovat beton a zajišťují tak, že se nepřichytí.

Většina lidí neví, co k odstranění betonu z kovu použít, ale nyní již znáte jedno z nejúčinnějších preventivních opatření.

Použijte roztok pro čištění betonu

Toto je nejběžnější strategie, čím odstranit beton z kovových povrchů. Na trhu existuje mnoho různých typů čisticích prostředků na beton a všechny tyto lze použít k odstranění nánosů betonu na strojích a nástrojích.

Jakmile se roztoky na čištění betonu aplikují na znečištěné povrchy, začnou tvořit hustou pěnu, která rozkládá vazby malty a betonu. Tyto typy výrobků jsou bezpečné pro použití na nářadí, vozidla, stroje a další povrchy, které jsou vystaveny znečištění betonem.

Jak používat roztoky pro čištění betonu

Krok 1

Používejte správná ochranná opatření, jako jsou rukavice a ochranné brýle.

Krok 2

Před nanesením na celý povrch vyzkoušejte přípravek nejprve na malé ploše.

Krok 3

Sprejem nastříkejte nejprve spodní části zařízení a postupně se snažte postupovat směrem nahoru.

Krok 4

Beton se změní na kaši, což se stane také v případě, že ke smytí betonu použijete tlakovou myčku a chemickou směs.

Krok 5

Očistěte předmět vlažnou vodou a osušte jej.

Čistící roztoky a WD-40

Po vytvrzení mají malta a beton sklon k vyblednutí a přichycení se na kovové povrchy. Odstranění těchto zbarvených útvarů je úkolem pro chemické přípravky, jako je WD-40. Tyto chemikálie lze bezpečně používat na kovových předmětech, protože se skládají ze slabších kyselin.

Pokud však používáte silnější chemikálie, důrazně doporučujeme nosit brýle a ochranný oděv. Spolu s nimi budete také potřebovat respirátor, protože reakcí vznikají velmi škodlivé výpary.

Nyní víte, jak odstranit betonové zbytky z kovu – proto se již nemusíte obávat domácích kutilských (DIY) projektů!