Kdo by neměl rád kávu, tedy kromě milovníků čaje samozřejmě! Bez ohledu na to, jak moc kávu milujete, musíte souhlasit s tím, že rozlití kávy je jednou z nejhorších věcí, které se mohou stát. Proč? No, je to proto, že rozlití kávy způsobí skvrny, které se obtížně odstraňují. Pro usnadnění života milovníků kávy přinášíme některé z metod, které lze použít k odstranění skvrn od kávy:

Staré dobré pivo

Rozlili jste Vaši oblíbenou kávu na drahý koberec? Pokud máte doma pivo, pak se není třeba obávat. Nebo jste se snad domnívali, že jedinou funkcí piva je dostat Vás do nálady v místní hospůdce? No…každopádně faktem je, že pivo má schopnost odstranit skvrny od kávy z koberce. Vše, co musíte udělat, je nalít trochu piva přímo na skvrnu a nechat působit. Pivo můžete do koberce jemně vetřít. Tento proces opakujte několikrát a skvrna od kávy nakonec zmizí. Víte ale, jaká je největší nevýhoda této metody? Je to plýtvání kvalitním pivem na něco tak bezvýznamného, jako je skvrna od kávy!

Použijte sůl

Jste v kavárně s přáteli, za půl hodiny Vás čeká důležitá obchodní schůzka a Vy jste si nešikovně vylili kávu na košili nebo blůzu, protože jste se nedokázali udržet smíchy po vyslechnutí dobrého vtipu? Vyrovnáváte se právě se skutečností, že se budete muset zúčastnit schůzky s košilí obarvenou kávou? No, jen jedna otázka: nachází se v okolí sůl? Pokud ano, pak máte štěstí. Vše, co musíte udělat, je posypat kávovou skvrnu velkým množstvím soli a nechat ji proniknout do tkaniny. Jakmile mohla sůl působit, vyčistěte ji papírovým kapesníkem. Tato metoda košili nezbaví skvrny zcela, ale sníží viditelnost skvrny a zabrání jejímu šíření.

Bílý ocet

Bílý ocet může být použit k účinnému odstranění skvrn od kávy z Vašeho oblečení. Postup však bude záviset na velikosti skvrny. Pokud je skvrna malá a omezuje se na malý bod na Vašem oblečení, můžete si ošetřit tkaninou pouze namočenou v bílém octě, než oblečení dáte do pračky. Pokud je však kávová skvrna větší, je vhodné, abyste postiženou tkaninu nechali přes noc v roztoku, který obsahuje 3 díly octa a 1 díl vody. Poté dejte tkaninu do pračky a následující ráno bude kávová skvrna pravděpodobně dávno pryč. Mějte na zřeteli, že práce s octem mírně řečeno nevoní. Pokud nejste zvyklí na jeho zápach, bude pro Vás tato metoda výzvou!

Dětské ubrousky jsou užitečnější, než si umíte představit

Pokud jste právě vylili nějakou kávu, ale doma máte dítě, máte doslova štěstí, protože je pravděpodobné, že budete mít k dispozici krabici starých dobrých dětských ubrousků. Dětské ubrousky se mohou ukázat jako velmi výkonné prostředky pro odstranění skvrn od kávy, zejména z koberců. Proč? No, je to proto, že dokážou absorbovat jak kapalinu, tak skvrnu. Nebo si myslíte, že dětské ubrousky lze používat pouze pro péči o Vaše dítě? Vše, co musíte udělat, je kávovou skvrnu vydrhnout ubrouskem a skvrna Vám doslova zmizí před očima!

Kouzlo přípravku WD-40

Skutečnost, že starý dobrý přípravek WD-40 lze použít k odstranění skvrn od kávy, by neměl většinu lidí překvapit při vědomí toho, jako je WD-40 užitečný v mnoha jiných případech. To, co odlišuje přípravek WD-40 od ​​jeho alternativ, je však to, že dokáže odstranit skvrny od kávy nejen z košil, kalhot a koberců, ale i z kůže, podlahových dlaždic a kuchyňských linek. A to je velké plus, nemyslíte?

Bez ohledu na povahu materiálu postiženého skvrnou od kávy je potřeba na skvrnu jen nastříkat malé množství přípravku WD-40, dát mu čas na působení a vyčistit jej čistou látkou nebo dát oblečení vyprat do pračky. A to je vše! Tímto způsobem se zbavíte téměř všech druhů skvrn od kávy, které Vás mohou trápit. Kromě toho je důležité vědět, že odstranění skvrn od kávy je pouze vedlejší funkcí tohoto úžasného spreje. Přípravek WD-40 je schopen Vám poskytnout mnohem víc. Zjednodušte si  život, mějte doma vždy po ruce dvě plechovky přípravku WD-40!