Neexistuje nedostatek doplňků a příslušenství k jízdnímu kolu, všechny jsou pro cyklisty snadno dostupné. Naopak je toho tolik, z čeho si můžete vybírat, a můžete jich mít doslova plnou garáž. Pravděpodobně je ale lepší mít především to nejdůležitější.

Abychom Vám s tím pomohli, přinášíme Vám seznam příslušenství k jízdnímu kolu a doplňky, které byste měli určitě mít:

         1.        Vhodná přilba

Cyklistické přilby jsou pravděpodobně jednou z nejdůležitějších investic mezi doplňky na kolo. Slouží k tomu, aby Vás ochránily při pádech. Je však nutné dbát na to, abyste si pořídili takovou přilbu, která je pro Vás vhodná a která je správně přizpůsobená a nastavená, protože toto příslušenství Vám může potenciálně zachránit život. Přilby jsou absolutní nutností. Důrazně se nedoporučuje jezdit na kole bez ní. 

         2.        Příslušenství k jízdnímu kolu – hydratační batoh

Je zřejmé, že nechcete být při jízdě na kole dehydrováni, ale ve většině případů jen cyklistická láhev prostě nestačí. Hydratační batoh zajistí dostatečný přísun tekutin a zároveň poskytuje dodatečný prostor k ukládání dalšího vybavení nebo doplňků.  Je také důležité zmínit, že budete muset čas od času čistit trubičku a nádržku na tekutiny, abyste předcházeli jejich kontaminaci. Abyste si mohli svou jízdu vychutnat opravdu naplno, je nutné být neustále hydratovaní.  

         3.        Náhradní díly a nářadí

Všichni jsme jistě někdy při vyjížďkách na kole míjeli kluka nebo holku, kteří své kolo tlačili pěšky, protože se jim přihodila malá technická závada. Tlačení kola pěšky po cyklistické trase nebo stezce není jednak žádná zábava a za další to může být také velmi nebezpečné. Je lepší být připraven. Pořiďte si víceúčelový box s nářadím, ve kterém by neměla mimo jiné chybět ruční pumpička pro případ píchnutí pneumatiky. 

         4.        Energetické a nutriční tyčinky

Při vyjížďkách na kole je velmi důležité dodávat tělu energii. Energetické gely a tyčinky jsou skvělým způsobem, jak si udržet sílu. Poohlédněte se po něčem zdravém a výživném, protože to určuje výkonnost při jízdě a souvisí s celkovým zážitkem z projížďky. 

         5.        Příslušenství k jízdnímu kolu – prostředky první pomoci

Pár škrábanců na cestách nesouvisí s výkonnostní úrovní cyklisty. To se může stát každému, ale bude to pravděpodobně bolet. Připravte se na tyto situace už předem a mějte po ruce prostředky první pomoci. Toto příslušenství není nic příjemného zapomenout. Prostředky první pomoci by měly minimálně obsahovat obvaz, antiseptické kapesníčky, náplasti a bandáže. Prostředky první pomoci je ideální zabalit společně s přípravou hydratačního batohu.

Takže zde máme 5 druhů příslušenství k horskému kolu, které byste měli určitě mít u sebe na vašich cyklistických výletech. Pokud si chcete cestu opravdu užít, nejlepší je mít vše potřebné a jezdit bezpečně a pro zábavu.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.


  Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.