Pro mnoho lidí je zima nejlepším ročním obdobím. Nicméně ani oni nemohou popřít skutečnost, že zimy přinášejí mnoho úkolů, které Vám mohou zimní sezónu velmi znepříjemnit, pokud se s nimi nevypořádáte správným způsobem. A to je správná chvíle pro přípravek WD-40. Zde je návod, jak může být WD-40 nápomocen letos v zimní sezóně:

Hydroizolace Vašich bot

Váháte vzít si svou obuv ven do sněhu? Obáváte se, že Vám sníh zničí Vaše krásné tenisky? Pokud ano, měli byste vědět, že není nutné, abyste investovali do drahého impregnačního spreje proti povětrnostním vlivům. Jak je to možné? No, je to proto, že tuto práci obstará starý dobrý přípravek WD40.

Vše, co musíte udělat, je nanést na obuv postřik přípravkem WD40 a potom si je obout a vyrazit do sněhu. Ošetření bude nutné obnovovat v závislosti na tom, jak často je nosíte ve sněhu! Vyzkoušejte si to na vlastní oči nastříkáním na malé místo na obuvi!

Předejděte nánosům sněhu na oknech

Blíží se sněhová bouře? Pokud ano, tak mezi mnoha přípravami, které budete potřebovat, je potřeba zajistit, aby se na vnější straně oken nehromadil sníh. Sice existuje mnoho způsobů, jak to zajistit, ale nastříkání přípravku WD-40 na vnější stranu okapů a oken je možná tím nejjednodušším a bezproblémovým způsobem. Nástřik přípravkem WD-40 stačí k tomu, aby se zabránilo hromadění sněhu!

Odstranění vosku z koberce

Jaké by to byly zimní prázdniny bez Vánoc? S Vánocemi přichází ale i pravděpodobnost poškození koberců tím, že na ně ukápne vosk ze svíček. A to je správná chvíle pro přípravek WD40 s jeho schopností odstranit vosk nebo lepidlo z krásného koberce. S přípravkem WD-40 si budete moci bez starostí vychutnat svátky plnými doušky!

Ochrana krmítka pro ptáky před veverkami

Zima je roční období, kdy lidé i zvěř hledají pocit pohody. Veverky nejsou výjimkou a při hledání pohody často nacházejí spokojenost a pohodlí v krmítku pro ptáky. Bez ohledu na hezký pohled na veverku nebude krmítko schopno splnit svůj účel (krmení ptáků). Postříkání stříšky krmítka přípravkem WD-40 zajistí, že se veverka nebude schopna do krmítka dostat. Ale zároveň nezapomeňte udělat pro tato malá zvířátka něco dobrého.

Prevence stavby vosích hnízd

Pokud žijete v domě, ve kterém se musíte každý rok v zimě a na jaře vypořádat s vosími hnízdy, pak je WD40 právě to, co potřebujete. Nastříkejte přípravek WD-40 pod střechu a na všechna místa, kde obvykle nacházíte vosí hnízda a jako zázrakem tam již vosí hnízdo nenajdete. Již nebudete muset srážet vybudovaná vosí hnízda, postřik přípravkem WD-40 účinkuje zhruba 1 rok. Představili jste si někdy, kdyby někdo rozbil dům Vám?

Oddělení v sobě zaklesnutých sklenic

V zimních měsících při nízkých teplotách se můžete setkat se sklenicemi zaklesnutými v sobě. Co dělat za takových okolností? Místo použití síly, která by mohla mít za následek rozbití sklenic, raději mezi obě sklenice stříkněte trochu přípravku WD40, chvíli počkejte, aby se přípravek dostal mezi stěny sklenic a potom snadno jednu sklenici vytáhněte z té druhé. Před použitím sklenic je nezapomeňte řádně umýt.

Uskladnění nepotřebných předmětů

Zima je období, kdy nevyužijete spoustu předmětů, jako jsou například dekorace na terase. Pro ochranu takových předmětů před nebezpečím vzniku koroze a tvorby rzi doporučujeme, abyste je ošetřili sprejem WD-40 a uskladnili do garáže, dokud nebudou znovu potřeba!

Čištění skvrn od kávy

Diskuse o zimě není nikdy kompletní bez kávy, která je se zimou nerozlučně spjata. Vždy však existuje riziko vylití kávy na oblečení. A to je správná chvíle pro přípravek WD40 s jeho schopností odstranit skvrny od kávy z oblečení nebo z koberce. Zbavte se skvrn od kávy pomocí přípravku WD-40, a to ihned!

Sundání protézy

Pokud nosíte protézu, tak víte, jak obtížné je někdy, a zejména během zimy, ji sundat. Ovšem přípravek WD-40 se o to postará. Pokud se Vaše protéza někdy zasekne, nastříkejte na spoj přípravek WD-40 a protézu snadno sundejte.

Odstranění starého vosku ze snowboardů

Zima je období, kdy vytáhnete Vaše lyže a snowboardy. Je však třeba, abyste z nich odstranili starý vosk. Za tímto účelem naneste na skluznici přípravek  WD-40 a poté jej oškrábejte akrylátovou škrabkou. K dalšímu čištění lyží nebo snowboardu lze dále použít mosazný kartáč.

Tyto způsoby použití přípravku WD-40 jsou jen špičkou ledovce, bez ohledu na to jak neuvěřitelné se zdají být. Starý dobrý přípravek WD-40 toho nabízí mnohem víc. Proč tedy nemít letos v zimě doma alespoň jednu plechovku WD-40?