„Lifehacks“ jsou skvělé. Ulehčí Vám život. Se správnými DIY tipy můžete vytvořit téměř cokoli a ušetřit hodně svého drahocenného času. Zde je několik chytrých tipů pro domácí kutily, které učiní domácí dekorace a renovace snadné a zábavné.

Malování stěn Vašeho domu?

Neplýtvejte vodou při mytí válečků a štětek pokaždé, když dokončíte jednu vrstvu nátěru a čekáte, až budete moci nanést druhou vrstvu. Místo mytí můžete váleček nebo štětku zabalit do plastového filmu, který zachová uvnitř vlhkost, i když ho necháte přes noc.

Nejste schopni udělat rovný střih při stříhání látky?

Vytáhněte nit a natáhněte ji tak, aby tvořila přímku, podle které můžete stříhat látku rovně. Funguje to skvěle pro lněné a bavlněné tkaniny.

Jste unaveni ze skřípajících dveří?

Nastříkejte trochu přípravku WD-40 na dveřní závěsy, mělo by to problém vyřešit. Dávejte pozor na kapání!

Nemáte rádi zápach z barev?

Skvělým tipem, který zvládnete sami, je přidat několik lžiček vanilkové esence asi na 1 a půl litru barvy. Tlumí zápach a snad Vás udrží v klidu.

Nemůžete se trefit nití do ouška jehly?

Můžete si pomoci tím, že konec niti nastříkáte lakem na vlasy. Konec nitě ztuhne a snadno se dostane do ouška jehly.

Chcete, aby šrouby zůstaly na svém místě?

Aby se zabránilo uvolnění šroubů, přidejte do otvoru závitu kapku nebo dva průhledného laku na nehty a pokračujte v utažení šroubů. Tím se šrouby udrží na místě a zabrání se jejich uvolnění v průběhu času.

Koberce neustále kloužou na dlažbě?

Koberce můžete zajistit na dlažbě pomocí oboustranné lepící pásky.

Máte tu a tam staré mastné skvrny?

Můžete použít lněný olej, abyste je mohli snadno seškrábat. Lněným olejem navlhčete skvrnu, aby změkla a bylo ji možné seškrábat.

Chcete vytvořit vzor na stěnách?

Běžně používaným a vysoce efektivním DIY tipem, který zvládnete sami doma, je použití maskovací pásky pro vytváření vzorů a šablon na stěnách. Funguje všude a nezanechá ani stopu. Kreativitě se meze nekladou a na konci se můžete těšit na mistrovské dílo. 

Máte na podlahových deskách nebo dřevěném nábytku viditelné škrábance?

Vytvořte pastu z instantní kávy s trochou vody. Pastu zapracujte do škrábanců a škvírek. Buďte trpěliví, protože budete muset použít více vrstev, abyste pokryli celou oblast. Po vyplnění všech škrábanců použijte pro dokončení nějakou leštěnku na nábytek.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.