Skvrny od rtěnky se někdy vyskytnou a jejich pigment je těžko odstranitelný. Může se to stávat častěji, a proto je důležité je umět sami odstranit. Existuje několik druhů rtěnek a tím i několik druhů skvrn. Mezi oblíbené patří:

  1. Hydratační rtěnky
  2. Satin a Sheer rtěnky
  3. Matné rtěnky
  4. Krémové rtěnky
  5. Lesklé rtěnky.

Nejobtížnější je odstranit skvrny od rtěnky z oblečení, látek a dalších povrchů, jako jsou například toaletní stolky. Metody pro odstranění skvrn od rtěnky jsou však stejné. Dnes Vám představíme několik způsobů, jak odstranit skvrny od rtěnky z Vašeho oblečení nebo jiných látek.

Existují různé metody v závislosti na velikosti a stáří skvrn. Důležité je, abyste zkontrolovali etiketu u látky, kterou chcete vyčistit, jinak byste mohli daný kus oblečení zničit.

Jak odstranit skvrny

1)    DIY: Skvrnu od rtěnky vysajte

Tento krok je nejúčinnější, pokud je skvrna poměrně čerstvá a nevysušená. Rychle skvrnu vysát pomocí papírového kapesníku nebo pomocí čistého kusu látky, abyste odstranili přebytečnou rtěnku z látky. Tím se sníží množství úsilí v dalších krocích.

2)    DIY: Vypláchněte skvrnu studenou vodou

Pokud je skvrna na oblečení, rychle dejte oblečení do umyvadla a skvrnu vypláchněte pod tekoucí studenou vodou skrz zadní stranu skvrny. Skvrnu vyplachujte po dobu několika minut, přičemž postiženou oblast současně jemně drhněte. Poté, co to provedete třikrát až čtyřikrát, zkontrolujte, zda je skvrna stále přítomna.

3)    DIY: Pro odstranění skvrny přidejte prací prostředek

Pokud předchozí krok na odstranění skvrny od rtěnky nestačil, vezměte nějaký prací prostředek a vetřete ho na obarvený povrch, dokud je ještě vlhký. Poté, co jste vetřeli prací prostředek do oblasti se skvrnou, nechte prací prostředek několik minut působit. Toto je nutné k odstranění starých skvrn. Po několika minutách znovu skvrnu vydrhněte a opět ji vypláchněte studenou vodou.

4)    DIY: Pro odstranění skvrny použijte ocet

Pokud žádný z výše uvedených postupů neodstraní skvrnu z oblečení, zkuste před posledním krokem použít ocet. Vezměte misku octa, postiženou tkaninu namočte do octa a opakujte proceduru viz. předchozí krok.

5)    DIY: Použijte sprej WD-40

Tato metoda je nejefektivnější pro pevné předměty, jako jsou toaletní stolky apod. Vždy však zkontrolujte před použitím na určitých materiálech pokyny výrobce. WD-40 může poskvrnit porézní materiály.

Stačí jen nastříkat přípravek WD-40 a ponechat jej několik minut působit. To způsobí, že skvrna ztratí svou sílu. Poté odstraňte zbarvenou plochu starým zubním kartáčkem (skvrna musí být stále navlhčená přípravkem WD-40).

Poté, co skvrna zmizí, nastříkejte znovu přípravek WD-40 na vyčištěný povrch, pokud chcete na materiál nanést ochrannou vrstvu.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.