Někdy je mazací sprej opravdu vše, co potřebujete. Pokud jde o každodenní domácí práce, není to nic menšího než požehnání. Jen málo z nás však ví, o čem jsou všechny mazací spreje. S ohledem na tuto skutečnost jsou zde uvedena některá použití, která mazací spreje nabízejí:

Mazací spreje a mazání dveří

Bez ohledu na to, zda máte skřípající dveře nebo chcete chránit závěsy dveří před korozí, může se o to postarat mazací sprej. Vše, co musíte udělat, je často aplikovat mazivo na dveřní závěsy a nemusíte mít strach ze skřípání a rzi.

Mazání řetězů jízdního kola

Ti, kteří milují jízdní kola, Vám potvrdí, jak důležitou součástí jízdního kola řetěz je. Výkon jízdního kola je přímo závislý na kvalitě a stavu jeho řetězu. Pokud jde o udržování řetězu na kole, význam mazacího spreje je nepopsatelný. Čistý a namazaný řetěz jízdního kola pro Vás udělá mnohem více než špinavý a vysušený řetěz. Pokud je Váš řetěz ve špičkovém stavu, ušetříte navíc peníze za servis řetězu.

Ručně ovládaná okénka automobilu

Jste jedním z těch jedinců, kteří stále řídí jedno z těch aut, která mají ručně ovládaná okénka? Pokud je odpověď ano, pak víte, jak ruční ovládání oken automobilů časem obtěžuje. Mazací sprej může být velmi užitečný, protože díky pravidelnému mazání budou okna ovladatelná opět jedním prstem.

Mazací spreje a lopata na sníh

Je tu zpět zase to roční období? Je-li vchod do Vašeho domu pokryt tlustou bílou přikrývkou, je vlatnictví lopaty na sníh učiněným požehnáním. Odklízení sněhu je těžká práce, tak proč si ji neusnadnit. Doporučuje se, abyste lopatu na sníh nastříkali mazivem, než ji použijete k odklízení sněhu. Tím se zabrání lepení sněhu na lopatu.

Mazací sprej a mazání podvozku

Mechanismy jsou tvořeny množstvím kovových částí, které jsou v těsném kontaktu jeden s druhým. Takový kontakt je důležitý, ale to také způsobuje, že části se v průběhu času opotřebovávají, což může vyústit v poruchu. Závěsy a klouby řízení se opotřebovávají, až nakonec selhávají. Použitím maziv ve spreji proto může prodloužit životnost těchto dílů a mechanismů, protože omezuje zbytečné opotřebení.

Mazací sprej a zipy

Zipy mají tendenci se zadrhávat, což má za následek námahu pokaždé, když potřebujete zip přesunout nahoru nebo dolů. Mazací sprej Vám může pomoci udržet chod zipů na batozích, spacích pytlích a oblečení tak hladký, jak je to jen možné. Vše, co musíte udělat, je nastříkat mazivo na zip a zjistíte, že je jeho chod hladký, jako když byl zip nový.

Mazací spreje a obuv

Chystáte se v zimě na procházku? Pokud ano, pak lze očekávat, že Vaše boty budou pravděpodobně celé od sněhu, když se vrátíte zpět. Mazací sprej Vaše boty ochrání.

Boty jednoduše ošetřete sprejem, než vyrazíte ven. Vaše boty tak vydrží mnohem déle. Vyhněte se však nastříkání podrážky, jinak by mohly boty klouzat! 

skvrny

Pokud zjistíte, že jste poskvrnili novou košili, nebojte se. Na potřísněnou tkaninu pouze naneste mazací sprej. Nechte jej pár minut působit, vhoďte jej potom do pračky a skvrna bude pryč. Nejdříve však proveďte test na kousku látky!

Když se na to podíváte z nadhledu, musíte uznat, že mazací spreje nejsou ničím jiným než zachránci života. Musíte však mít na paměti, že ne všechny mazací spreje jsou stejné. Pokud chcete to nejlepší, co mazací spreje nabízejí, sáhněte po přípravku WD-40, který Vás nikdy nezklame.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.