Je známo, že silikon je druhým nejhojněji se vyskytujícím prvkem na Zemi. Faktem je, že díky svým úžasným vlastnostem se silikon používá v řadě sloučenin a výrobků, včetně maziv. Když mluvíme o mazivech na bázi silikonu, lze říci, že se staly běžnou součástí domácích sad nářadí většiny lidí. Zde jsou některé z důvodů, proč:

Namažou téměř všechno

Jedna z největších výhod silikonových maziv spočívá v tom, že mohou mazat téměř všechno. Bez ohledu na to, zda se jedná o materiál z gumy, plastů nebo kovu – je to proto, že maziva na bázi silikonu mají silikonový olej o vysoké kluznosti. To znamená, že maziva na bázi silikonu jsou účinná u všech druhů předmětů a mechanismů, od plastových dílů, přes zámky, panty až po zbraně a motory.

Umí chránit před vlhkostí

Další výhodou, kterou nabízejí silikonová maziva, je jejich schopnost chránit před vlhkostí. Maziva na bázi silikonu vytvářejí ochrannou vrstvu vždy, když jsou nastříkány na materiál. Tato ochranná vrstva zajišťuje, že materiál zůstane chráněn před vodou a vlhkostí, dokud nebude prostředek odstraněn. A proč je tak důležité chránit materiály před vlhkostí? Je to proto, že vlhkost má velmi negativní vliv na mnoho materiálů, zejména kovů. Vlhkost je dokonce možná největším nepřítelem kovů, protože je může zničit rzí. Použití maziv na bázi silikonu proto dělá zázraky při ochraně kovů před pohromou v podobě rzi.

Umí pomoci při skladování

Uložili jste někdy něco do skladu na zimu a pak svého rozhodnutí později litovali? Je dobré vědět, že maziva na bázi silikonu mohou v tomto ohledu pomoci. Před uložením nářadí do skladu na zimní období je doporučeno, abyste jej nejdříve vyčistili. Jakmile je nářadí vyčištěno od všech druhů nečistot a prachu, naneste na něj sprejem mazivo na bázi silikonu. Funkce takových maziv odolných proti vlhkosti udělá zázraky při ochraně Vašeho nářadí před negativními vlivy zimní sezóny.

Umí pomoci s údržbou

Všichni víme, že všechny složité mechanismy, které využíváme v každodenním životě, vyžadují jednou za čas údržbu. Věděli jste, že spreje na bázi silikonu mohou být při této údržbě velkou pomocí? Od údržby motorů až po údržbu důležitého příslušenství, maziva na bázi silikonu lze použít pro širokou škálu úkolů. Majitelům automobilů se například doporučuje nastříkat na podvozek mazivo na bázi silikonu zejména ve sněhové sezóně, protože sníh může zavést vlhkost do spodní části automobilu a nakonec ji zničit rzí. Maziva na bázi silikonu tomu zabrání tím, že vytvoří hydroizolaci podvozku Vašeho vozu.

Vyzkoušejte silikonový sprej WD-40 Specialist, kdykoli budete potřebovat mazivo na bázi silikonu!