Bez ohledu na to, zda jste mladí nebo starší, faktem je, že rajčata není možné nenávidět. A když něco milujete, nepořádek je na světě. Je neobyčejně snadné si rajčaty ušpinit oblečení, takže je určitě dobrý nápad zjistit, jak takové oblečení vyčistit.

Různé druhy rajčatových skvrn

Než začnete odstraňovat rajčata z Vašeho oblečení, první věc, kterou musíte udělat, je zjistit druh skvrny, s níž máte co dočinění. Zde jsou tři různé druhy rajčatových skvrn a způsoby, jak se s nimi můžete co nejlépe vypořádat:

Čerstvá rajčatová šťáva

Všichni milujeme čerstvou rajčatovou šťávu. Neexistuje snad žádný důvod, proč by člověk nemiloval kousání do plátku rajčat. Nicméně, existují chvíle, kdy si kousnete do rajčatového plátku a zjistíte, že rajčatová šťáva se rozhodla spadnout na Vaše oblečení a ne potěšit Vaše chuťové pohárky. Rajčata milují dělání skvrn a jejich odstranění není vůbec zábava.

Rajčatový kečup

Rajčatový kečup je jedním z nejoblíbenějších potravinářských výrobků na světě. Existuje jen málo pokrmů, které s rajčatovým kečupem nejdou dohromady. Rajčata ale nejsou jedinou ingrediencí, která se v kečupu vyskytuje, obsahuje také cukry a ocet.

Pokud se kečup dostane na Vaše oblečení, pamatujte, že ponoření do horké prací lázně není dobrý nápad. Proč? Protože teplo způsobí, že cukr na tkanině zkaramelizuje a způsobí tak ještě větší problém.

S ohledem na tuto skutečnost je nezbytné, abyste se zbavili obsahu sladidel ještě předtím, než tkaninu vystavíte teplu.

Vařená rajčatová omáčka

Rajčata jsou ingredience, která je vynikající nejen v kečupu, ale i v nesčetném množství dalších pokrmů. Rajčata jsou jednou z nejběžněji používaných ingrediencí, které můžete najít. Rajčata jsou například nedílnou součástí mnoha italských omáček.

Pokud se Vám podaří dostat takovou omáčku na Váš oděv, musíte mít na paměti, že skvrna bude obsahovat mnohem více složek než pouze rajčata. Skvrna bude obsahovat také oleje. Postup pro odstranění takové rajčatové skvrny bude mnohem složitější než scénáře, které již byly uvedeny.

Odstranění rajčatových skvrn ze tkanin

Jakmile zjistíte, o jaký druh rajčatové skvrny jde, je načase, abyste skvrnu odstranili. Zde je obecný návod, jak toho dosáhnout:

Použijte přípravek WD-40

Stejně jako u většiny ostatních domácích prací je přípravek WD-40 i v tomto případě významnou pomocí. Přípravek WD-40 může pomoci bez ohledu na druh rajčatových skvrn. Vše, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na čistý hadřík. S tímto namočeným hadříkem vydrhněte postiženou oblast na tkanině. Účinek vždy nejprve otestujte na malé oblasti.

Uvidíte, že přípravek WD-40 umí zázraky, pokud jde o odstraňování skvrn z tkaniny. WD-40 můžete použít pro odstranění VŠECH druhů rajčatových skvrn, což znamená, že můžete přípravek WD-40 použít bez ohledu na druh rajčatové skvrny, kterou se chystáte odstranit z Vašeho oblečení.

Pokud používáte přípravek WD-40 k odstranění skvrn od rajčat, je důležité mít na paměti: nestříkejte přípravek WD-40 přímo na látku. Doporučujeme, abyste přípravek WD-40 nastříkali na čistý hadřík, kterým následně skvrnu vydrhnete. Důvodem je to, že nastříkání přípravku WD-40 přímo na tkaninu může zanechat na tkanině stopy. Proto je nutné dbát opatrnosti.

Využijte sluneční záření

 

Rajčatové skvrny se bezpochyby odstraňují obtížně, ale za pomoci slunečního záření lze skvrny od rajčat odstranit z tkanin velice snadno. Je to proto, že ultrafialové záření skvrny od rajčat snadno rozkládá. Doporučujeme pověsit tkaninu na slunce poté, co jste dokončili čistící práce. Kombinace čištění přípravkem WD-40 a slunečního záření Vás zbaví skvrn nadobro!

Praní!

Po odstranění rajčatové skvrny tkaninu vyperte a budete ji mít jako novou. Přípravek WD-40 každopádně odstranění rajčatových skvrn usnadní.